Freni boşaldı kaldırıma daldı: 1 ölü

Ümraniye'de fren sisteminde arıza olduğu öğrenilen servis otobüsü kaldırıma daldı, olayda bir kişi ölürken 3 kişi yaralandı

16 Kasım 2009, Pazartesi 14:43
A A

Fren kompresör sisteminde arıza olduğu öğrenilen 34 FFC 96 plakalı servis otobüsü, görevliler tarafından itilerek çalıştırılmak istendi. Otobüs çalıştı ancak fren sistemindeki arıza nedeniyle durdurmak mümkün olmadı.

Rahmi İnan'ın kullandığı otobüs, 34 AJC 04 plakalı minibüse arkadan çarptıktan sonra kaldırıma çıkarak yolcuların arasına daldı. Kızını iş yerine götüren Hüseyin Reis'e (50) sonrasında ise Çiğdem Reis (22), Rukiye Doğan (42) ile Hüseyin İnan'a (58) çarptı.

Otobüs, kaldırımdaki ağaçlara çarparak durabildi. Yorgancılık yapan Hüseyin Reis olay yerinde hayatını kaybetti. Bacağı kırılan Çiğdem Reis ile diğer yaralılar ise Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

İçinde yolcu bulunmayan otobüsün sürücüsü Rahmi İnan, kazadan sonra olay yerinden kaçarak Ümraniye İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne giderek teslim oldu. Bir özel hastanede çalıştığı öğrenilen Çiğdem Reis tedavi altına alınırken, Hüseyin Bulut ve Rukiye Doğan ise tedavilerinin ardından taburcu edildi.

Olay yerinde yapılan incelemede, havalı firen sistemi bulunan otobüsün, çalıştıktan hemen sonra hareket ettiği için frenlerindeki havanın dolmadığı anlaşıldı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;