Fuhuş çetesi soruşturmasında şok rapor

Asker ve bürokratları şantaj amaçlı hedef alan çeteye yönelik operasyonda ele geçirilen belgelere ilişkin TÜBİTAK raporunda, devlete ait gizli belgelerin olduğu belirtildi

Çarşamba, 15 Eylül 2010 - 17:49

Fuhuş çetesi soruşturmasında şok rapor

Asker ve bürokratları şantaj amaçlı hedef alan çeteye yönelik operasyonda ele geçirilen belgelere ilişkin TÜBİTAK rapor hazırladı. Öğle saatlerinde adliyeye gelen iki TÜBİTAK yetkilisi, soruşturmayı yürüten Savcı Fikret Seçen'e hazırlanan raporu sundu.

Raporda soruşturma kapsamında ele geçirilen belgelerin “devlete ait gizli belgeler" olduğu belirtildi. Asker ve bürokratları santaj amaçlı hedef alan çeteye yönelik geçtiğimiz ay operasyon düzenlenmişti.

Operasyon sırasında evinde arama yapılan Albay İ.S.'nin de aralarında olduğu birçok şüphelinin evinde gizli belgeler ele geçirilmişti. Çetenin bu belgeleri general, amiral ve bürokratları tuzağa düşürüp şantajla elde ettiği iddia edilmişti.

SAVCI BELGELERİ TÜBİTAK'A SORDU

Soruşturma savcısı Fikret Seçen, ele geçirilen bu belgelerin, devlete ait gizli belgeler olup olmadığının araştırılması için TÜBİTAK'tan rapor istemişti.

Şantajla ele geçirildiği iddia edilen belgelerin gönderildiği TÜBİTAK, incelemesini tamamlayarak raporunu hazırladı.

Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne öğle saatlerinde gelen iki TÜBİTAK yetkilisi, soruşturmayı yürüten Savcı Fikret Seçen'e hazırlanan raporu sundu.

Raporda soruşturma kapsamında ele geçirilen belgelerin “devlete ait gizli belgeler" olduğu belirtildi.

Selahattin GÜNDAY/İSTANBUL (DHA)