Fularla yapabileceğiniz 5 yaz saç modeli

Bu yazın en popüler saç aksesuarlarından bir olan fularla saç modeli yapanlara özeniyor ve nasıl yapıldığını bilmiyorsanız işte cevabı…    

20 Temmuz 2017, Perşembe 10:34
A A

Bu yazın en trend parçası saç fularları yazın nasıl kullanmalı? Yaz alışverişinde gözlerimizi kamaştıran, her seferinde alışveriş sepetine attığımız bir parça var. Herkesin takıntısı farklı olabiliyor ama bu sezon biz saç fularlarına takmış durumdayız.

Rengarenk fularlarla alışveriş sepetimiz doldu taştı, biz de en kritik sorunun cevabını aramaya başladık: Fularları yaz ayında nasıl kullanmalıyız? Farklı saç fuları bağlama modellerini ve en havalı fular stillerini seninle paylaşıyoruz!  

1.Salaş görünüm

1.Salaş görünüm

Yaz aylarında saç modelleri için kurtarıcı olan saç aksesuarlarından fularları topuzunun etrafına dolayabilirsin. Eğer uzun saçların varsa topuzunun arasından geçirerek farklı bir fular stili ortaya çıkaracaksın. Fular alırken saç rengine yakışacak renkleri seçmelisin. Saç rengine kontrast renklerdeki saç fularları, saç rengini ortaya çıkaracaktır.

Havalı balerin topuzu

Havalı balerin topuzu

Fularlar yaz etkinliklerine çok yakışıyor! Yaz sıcaklarında saçlarını pratik bir saç modeliyle toplamak istediğinde fular ve topuz ikilisini düşünebilirsin. Bu saç modeli için öncelikle saçlarını balerin topuzu yap, daha sonra fularını topuzunun etrafına sar.Fularını ön plana çıkarmak istersen, topuzunun etrafına iki kere dolayabilirsin.

Vintage görünüm

Vintage görünüm

Vintage saç modelleri sevenler fular trendine çok sevinecektir. Saçlarını öncelikle kalın fırçayla şekillendir ve kakül görünümü yarat. Arkada kalan saçlarını da topuz yap. Daha sonra kakülünün başladığı noktadan itibaren saç fularını sar ve ucunu bağla. Fularının alt kısmını geniş tutarak hem topuzuna destek verebilir hem de vintage bir görünüm yaratabilirsin.

Kötü saç günlerinde

Kötü saç günlerinde

Fularlar, kötü saç günlerinde seni çok mutlu edecektir. Saçlarını salaş bir topuz yap ve etrafına sar, işte bu kadar! Saçlarının şekil almadığı günlerde, yağ içeren bakım kremlerinden de yardım alabilirsin. Saçları ağırlaştırmadan şekillendirebilen bu kremler sayesinde kötü saç gününe elveda diyebilirsin.

Modern görünüm

Modern görünüm

Fularları kullanarak yaptığımız favori saç modelleri arasında saç fularını taç şeklinde kullanmak geliyor. Minik saçlarını gizlemek ve saçlarının uçuşmasını önlemek istiyorsan bizce bu modeli mutlaka denemelisin. Yaz sıcaklarında renkli fularlarla hem şık, hem de çok modern bir görünüm elde edebilirsin.  

İşte alışverişe çıkmadan önce göz gezdirebileceğiniz fular modelleri...

İşte alışverişe çıkmadan önce göz gezdirebileceğiniz fular modelleri...

Zara, 29.95 TL

Mudo 39.95 TL.

Koton, 14.99 TL.

Mango, 17.99 TL.

Silk&Cashmere, 289 TL.

Yargıcı, 94.95 TL.

İpekyol 80 TL.