Futbolda ara transfer raporu

2009-2010 sezonu ara transfer dönemi bugün mesai bitiminde sona eriyor

Pazartesi, 01 Şubat 2010 - 11:14

Futbolda ara transfer raporu

Diyarbakırspor 13 oyuncu ile yollarını ayırırken, 6 futbolcuyu da bünyesine kattı. Diyarbakırspor'u 12 futbolcu ile Ankaragücü izledi. Bu iki takımdan Diyarbakırspor 6, Ankaragücü ise 5 transfer yaptı.

Devre arasında en çok oyuncuyu ise Denizlispor aldı. Küme düşme hattındaki Denizlispor 7 futbolcuyu renklerine bağlarken, aynı sayıda oyuncu ile ilişkisini kesti.

ANKARAGÜCÜ
Gelenler: Geremi (Newcastle United), Umut Sözen (Ankaraspor), Uğur Demirkol (Ankaraspor), Marek Sapara (Rosenborg), Jerome Rothen (PSG)
Gidenler: İlkem Özkaynak , Mustafa Er (Denizlilispor), Abdulaziz Solmaz (Samsunspor), Madiou Konate (Ankaraspor), Özgültekin (Çaykur Rizespor), Baki Mercimek, Barbaros Barut, Volkan Arslan (Orduspor), Mustafa Aydın (Mersin İdman Yurdu), Semavi Özgür, Ceyhun Eriş (Serbest), Erich Brabec (Serbest)

ANTALYASPOR
Gelenler: Erhan Güven (Beşiktaş)
Gidenler: Kamber Arslan (Kayseri Erciyesspor), Ahmet Kuru (Orduspor)

BEŞİKTAŞ
Gelenler: Ramazan Özcan (Hoffenheim)
Gidenler: Erkan Zengin (Eskişehirspor), Erhan Güven (Antalyaspor)

FENERBAHÇE
Gelenler: Gökhan Ünal (Trabzonspor)
Gidenler: Roberto Carlos (Corinthians), Abdülkadir Kayalı (İstanbul B.B.), Colin Kazım (Toulouse), Burak Yılmaz (Trabzonspor)

GALATASARAY
Gelenler: Lucas Neill (Everton), Jo (Manchester City), Giovanni Dos Santos (Tottenham)
Gidenler: Alparslan Erdem (Gençlerbirliği), Serkan Çalık (Gençlerbirliği), Serdar Eylik (Orduspor), Tobias Linderoth (Serbest), Shabani Nonda (Serbest), Semih Kaya (Gaziantepspor)

TRABZONSPOR
Gelenler: Sezer Badur (Sivasspor), Murat Tosun (Ankaraspor), Teofilo Gutierrez (Atletico Junior), Burak Yılmaz (Fenerbahçe)
Gidenler: Razundara Tjikuzu (Diyarbakırspor), Ahmet Buğra Erdoğan (Gaziantep B. B.), Eren Görür (Dardanelspor), Gökhan Ünal (Fenerbahçe), Barış Memiş (Diyarbakırspor)

BURSASPOR
Gelenler: Leonardo Iglesias
Gidenler: Ramazan Sal (Giresunspor), Young-Rok Shin (Tom Tomsk), Cihan Kaptan (Dortmund II), Tadeu (Barueri)

SİVASSPOR
Gelenler: Souleymane Keita (Al Arabi), Nabil Taider (Xanthi), Elrio van Heerden (Blackburn), Lucien Aubey (Rennes), Harun Toprak (Pfullendorf), Ahmet Aras (İzmirspor)
Gidenler: Pieter Mbemba (Bucaspor), Sezer Badur (Trabzonspor), Tevfik Altındağ (Kocaelispor), Ersin Martin (Manisaspor)

KAYSERİSPOR
Gelenler: Volkan Dikmen (Hertha Belin II), Orkun Uşak (Manisaspor), Mohamed Shawky (Midllesbrough), Hasan Ali Kaldırım (Mainz), Rıdvan Koçer (Kayseri Erciyesspor)
Gidenler: Rene-Salomon Olembe (Larisa), Merter Yüce (Kayseri Erciyesspor)

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR
Gelenler: Abdülkadir Kayalı (Fenerbahçe), Tevfik Köse (Levekusen II), Ergün Berisha (Udinese)

GENÇLERBİRLİĞİ
Gelenler: Uğur Keskin (Hacettepe), Hamit Yıldız (FC Volendam) (Stoper) Alparslan Erdem (Galatasaray), Serkan Çalık (Galatasaray), Jurica Vranjes (Werder Bremen)
Gidenler: Daniel Addo (Samsunspor), Sezai Zehiroğlu (Hacettepe), Bruce Djite (Diyarbakırspor)

DENİZLİSPOR
Gelenler: Okan Koç (Altay), Mustafa Er (Ankaragücü), Mustafa Öztürk (Gebzespor), Souleymane Youla (Eskişehirspor), Mohamed Dahmane (Brugge), Alpaslan Kartal (Kasımpaşa), Erkan Sekman (Gaziantepspor)
Gidenler: Murat Karakoç (Bucaspor), Fahri Tatan (Denizlispor), Murat Hacıoğlu, Adem Çalık , Caner Celep (Eskişehirspor), Darryl Roberts (Eskişehirspor), Norman Sylla

MANİSASPOR
Gelenler: Ersen Martin (Sivasspor), Şener Aşkaroğlu (Diyarbakırspor), Gabriel (Malmö)
Gidenler: Rahim Ouedraogo (Serbest) , Orkun Uşak (Kayserispor), Fatih Baydemir (Giresunspor), Sezer Öztürk (Eskişehirspor), İlker Tugal (Giresunspor)

DİYARBAKIRSPOR
Gelenler: Razundara Tjikuzu (Trabzonspor), Bruce Djite (Gençlerbirliği), Goran Stankovski (Sibir Novosibirsk), Euloge Ahodikpe (Serbest), Milan Martinovic, Barış Memiş (Trabzonspor)
Gidenler: Şener Aşkaroğlu (Manisaspor), Ersin Güreler (Çaykur Rizespor), Tolga Doğantez (Boluspor), Ercan Çapar (Diskispor), Borys Aragon (Serbest), Mikkel Rask (Serbest), Eren Şen (Serbest), Andres Mendoza (Serbest), Erkan Atılgan (Serbest), Joseph Desire Job (Serbest), Fevzi Tuncay (Kocaelispor), Mustafa Özkan (Serbest), Ercan Çapar (Diskispor)

KASIMPAŞA
Gelenler: Murat Şahin (Serbest)
Gidenler: Erhan Küçük (Çaykur Rizespor), Fatih Akyel (İstanbulspor), Uğur Yıldırım,  Alpaslan Kartal (Denizlispor), Sertan Eser (Sakaryaspor)

ESKİŞEHİRSPOR
Gelenler: Erkan Zengin (Beşiktaş), Fahri Tatan (Denizlispor), Sezer Öztürk (Manisaspor), Jaycee Okwunwanne (Mouscorn), Caner Celep (Denizlispor), Darryl Roberts (Denizlispor)
Gidenler: Souleymane Youla (Denizlispor), Tarık Mayhoş (Sarıyer), Hüseyin Güngör (Sarıyer)

GAZİANTEPSPOR
Gelenler: Zhidrunas Karchemarskas (Dinamo Moskova), Mehmet Söğütlü (Ansbach), Semih Kaya (Galatasaray)
Gidenler: Roland Linz (Serbest), Selahattin Enür (Gaziantep B.B.), Caner Bulut (Boluspor), Erkan Sekman (Denizlispor)

4