Önceki Fotolar

G noktası nedir? G noktası neresi?

Kadında orgazma ulaşmayı kolaylaştırdığı söylenen G noktası nedir, G noktası neresidir? İşte cevabı...

21 Mart 2017, Salı 16:54
A A

G noktası, vajina ön duvarının ortalarında yer alan bir bölge. Bu noktanın görevi de kadının orgazma ulaşmasını kolaylaştırmak.

EFSANE Mİ, GERÇEK Mİ?

EFSANE Mİ, GERÇEK Mİ?

G noktasının var olup olmadığı, bir efsane mi yoksa gerçek mi olduğu hala tartışma konusu

Psikolog Ayşe Kayhan, G noktası olarak tarif edilen bölgenin klitoral sinir ağı uçlarının birleşim noktası ile vajina kanalı arasındaki nokta olduğunu belirtiyor ve bu noktanın aslında “klitoris sapı ya da “klitoris son noktası denilen bölge olduğunu söylüyor. 

Ayşe Kayhan "Penis vajinadan girdiğinde, klitorisin sapı dediğimiz o son noktaya kadar erişebilecek boyuttaysa aynı zamanda doğru bir ritim ve basınç varsa hareketlerinde, o sap uyarılacak ve kadın keyif alacaktır diyor.

G noktasının bir efsane olduğunu savunan Kayhan, “Bu, kadının cinselliğine ilişkin satılabilecek bir bilgi olarak üretildi diyor.

G NOKTASI NERESİ?

G NOKTASI NERESİ?

Grafenberg’e göre vajinanın hemen ön duvarında, vajina girişinden yaklaşık 4 cm sonra, kadının prostat bezine temasa olanak sağlayan bir nokta bulunur.

Bu duvarın arkasındaki bezler ve kanallar sayesinde hassasiyet patlaması yaşanarak orgazm sağlanır. 

G NOKTASI NASIL BULUNUR?

G NOKTASI NASIL BULUNUR?

Bu noktayı bulabilmek için kendiniz de vücudunuzda keşfe çıkabileceğiniz gibi partnerinizle birlikte G noktanızı tespit edebilirsiniz.

Bu bölgeye aralıksız olarak birkaç dakika masaj uygulandığında yoğun bir orgazma ulaşabilirsiniz. Bu masaj esnasında önce idrar hissi oluşur, daha sonrasında uyarılma devam ettiği sürece bu his müthiş bir zevke dönüşür.

G noktası ile vajinal orgazm ve klitoral orgazmı bir arada tattığınızda, “Muhteşemdi diyebileceğiniz bir sevişmeyi yaşamış olacaksınız.

Belki de bugüne dek yaşadığınız mükemmel orgazmlar da G noktası olarak tabir edilen bölgeye bilmeden de olsa ulaşmış olmanızın marifetidir.

G NOKTASI TEK BAŞINA YETER Mİ?

G NOKTASI TEK BAŞINA YETER Mİ?

Cinsel uyarılma olmaksızın yalnızca G noktasının uyarılması ile bir kadının orgazm olması mümkün değil.

En önemli cinsel organımız beynimiz olduğuna göre önce beynimizi zevke ulaşmak için hazırlamalıyız. 

G noktasının var olduğu görüşüne göre, G noktası orgazmı sağlasa da vücuttaki diğer erojen noktaları bulup uyararak da orgazmı yaşabilirsiniz. 

Önemli olan doğru partner tarafından doğru bölgelerin keşfedilmesi!