Gaffur ile Arnold tıp tarihine geçti

'Türkler Çıldırmış Olmalı' filminin 'Kuru Kadir'i Peker Açıkalın, Kanaltürk'teki 'Orada Neler Oluyor'da çarpıcı açıklamalarda bulundu...

02 Aralık 2009, Çarşamba 05:00
A A

'AMELİYATTAN SONRA TİYATRO YAPAMIYORUM'

*“7 yıl önce ‘Kolay Para’ filminin çekimleri sırasında zatürre oldum. Aort damarım iltihaplandı. 29 kiloya düştüm, kalbim 16 saatliğine çıkartıldı, makineye bağlandım. Buz dolu küvette 27 gün beni dondurdular. 97 gün komada kaldım. Öldüm ve tekrar geldim. Gözümü ilk açtığımda ‘Kızım Şeker’le sahilde yürüyeceğim’ demişim.”

*“Ben İstanbul’da ameliyatı olurken aynı dakikalarda Los Angeles’ta Arnold Schwarzenegger de bu ameliyatı oluyordu. Onun ve benim doktorlarım ekranda birbirlerini izleyerek tam 16 saatte eş zamanlı ameliyat gerçekleştirdi. 16 saatlik kalp ameliyatımın kaseti var. Ama izleyemiyorum. Ameliyatı yapan Prof. Dr. Cevat Yakut kalp ameliyatımı yurt içi ve yurt dışı konferanslarında tıp öğrencilerine dakika dakika anlatıyor. Çünkü dünyada ben ve Arnold bu ameliyattan sağ çıkmış 2 kişiyiz. Tıp literatürüne geçtik.”

*“Kalbimdeki bu olaydan sonra beni heyecanlandıracak işler yapmam yasaklandı. Bu yüzden 7 yıldır tiyatro yapamıyorum.”

'CEBİMDE AKBİL İLE DOLAŞIYORUM'

*“Boyum 1.69. Türkiye’de bu boydaki tüm erkekler kendisini çok özel hissetsin. Niye mi? Atatürk, Robert De Niro, Antonio Banderas ve Tom Cruise’un boyu da aynı. 1.69 kesinlikle sihirli bir uzunluk.”

*“Gelen reklam ve dizi tekliflerini kabul etseydim şu an ayda 600 bin TL’lik gelirim olurdu. Ama ben ‘Ekmek Teknesi’ tadında bir şey yapmak istiyorum.”

*“Çocuklarıyla birlikte Bebek Parkı’nda, İstinyePark’ta gezip fotoğraf çektirenleri çok antipatik buluyorum. Ben kızlarımı aldığım gibi İğneada’ya giderim. Çeken, karışan yok. Cebimde akbil ile dolaşıyorum. Deniz otobüsü, dolmuş kullanıyorum. Kimse de rahatsız etmiyor. Geldiğim yerden kopmadım. Bu yüzden yılda bir dizi yaptığımda reyting birincisi oluyor. Çünkü o tipler gerçek, halkın içinden. 4 koruma, 2 menajer, 3 danışman, şoför ve makyözle dolaşmıyorum.”

*“Oyuncu kadınlar, oyuncu adamlardan oyuncu adamlar da oyuncu kadınlardan uzak dursun! Bir evde 2 ego çatışması olmaz. Yürümez. Benim hayatımda 2 sevgilim var. Büyük kızım Şeker ile küçük kızım Perim.”

PEKER’DEN BOMBALAR

 *“Okan Bayülgen ‘Kanalİzasyon’ filmi için ‘Biz yavşak komedi yapmadık’ dedi. Okan da TV’den beslenen, kazanan büyük bir yetenek. Filminde TV’yi eleştiriyor. O zaman kendisi de yavşak kategorisine girmiş oldu”.

*“Şahan Gökbakar’ın ‘Recep İvedik’ filmini uzun süre kızım Şeker’e yasakladım. Sonra ben izledim, gülünmeyecek gibi değilmiş gerçekten. Zaten bu ülkedeki erkeklerin yarısı Recep İvedik diğer yarısı da Gaffur”.

*“Cem Yılmaz bu ülkede dizi yapmak zorundadır. Çünkü insanların gülmeye, rahatlamaya ihtiyacı var. Yılda bir film yapıp, spor araba almakla olmaz”.

*“7 Kocalı Hürmüz filminde oynamam için teklif aldım, ama kabul etmedim. Çünkü senaryoyu beğenmedim. Ayrıca o projede yer alan Cem Özer’in bana bir özür borcu vardı. Özür dilemedi. Onun olduğu projede yer almam”.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;