Galatasaray'a ateş püskürdü

Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, Trabzonspor'dan hiç kimsenin zoraki oyuncu alamayacağını söyledi

01 Haziran 2010, Salı 17:13
A A

Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Hacısalihoğlu, Galatasaray’ın Selçuk ve Ceyhun’u transfer etmek istediği, karşılığında Servet’i önerdiği haberlerine ilişkin, "Bu gazetelerde çıkan haberin ötesinde birtakım telefon görüşmeleriyle teyit edilen bir gelişme.

Bunu doğru, etik, sportmence, dostlukla bağdaşır şekilde bulmuyoruz. Galatasaray kulübündeki görevliler, kendi adlarına mı yönetim adına mı bilemiyoruz ama bu konuda oyuncuyla görüşmeler yapıyorlar" dedi.

"SELÇUK VE CEYHUN SÖZLEŞMELİ FUTBOLCULARIMIZ"

Galatasaraylı görevliler tarafından bordo-mavili takımın teknik adamlarına da oyuncularla ilgili fikirleri sorulduğunu ifade eden Hacısalihoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bir defa Selçuk ve Ceyhun Trabzonspor’un sözleşmeli oyuncusu. Bu şekilde oyuncunun motivasyonunu, moralini, kafasını karıştırmaya gerek yok.

"HERKESİN DÜŞMANLIĞINI KAZANIYORLAR"

Bu doğru değil. Kaldı ki aynı tarzı Kayserispor’a uyguladılar. Geçen yıl Beşiktaş’tan Gökhan Zan’ı aldılar. Her kulübün düşmanlığını kazanarak büyük takım olunmaz.

Büyüklük sadece kupa kazanmakla da olmaz. Galatasaray’ın büyüklüğünü takdir etmek bana düşmez, ama bize zarar verirse bunun da hesabını sormak görevde olan yönetimlere düşer."

Böyle bir transferin gerçekleşme ihtimalinin bulunmadığını belirten Hacısalihoğlu, "Arkadaşlar kendilerine uygun olmayan, kadrodan çıkarmak istedikleri oyuncuları takas için öneriyorlarmış.

"SERVETLERİ YETMEZ"

Bizim başka takımlarda oynamayan oyuncuları, hem de onların önerisiyle almak gibi bir uygulamamız, prensibimiz yok. Biz istediğimiz oyuncuyu alırız. Paramız yeterse oyuncu bize gelmek ister, kulübü vermek isterse istediğimiz oyuncuyu alırız.

Oyuncu Servet’i değil de bu tarz yaklaşımla Galatasaray’ın serveti yetmez. Bir Servet değil, servetleri yetmez. Zoraki, Trabzonspor’dan hiç kimse oyuncu alamaz" ifadelerini kullandı.

2

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;