Galatasaray'a dev piyango

125 milyon Euro verip Schalke'yi iflastan kurtaran Boşnak işadamı Ivan Ziliç, Galatasaray'ın da kapısını çaldı

Pazartesi, 06 Eylül 2010 - 11:19

Galatasaray'a dev piyango

Akşam Gazetesinin haberine göre; Galatasaray'ın bayram sonrası Riva arazisi için yeterlilik ihalesine çıkmaya hazırlandığı şu günlerde, Bosna asıllı Alman işadamı Ivan Ziliç'in ister peşin para, ister gelir ortaklığı ile ticari bir anlaşma yapmak istemesi sarı-kırmızılılarda memnuniyet yarattı.

Kulübün geleceği için çok önemli olan Riva arazisi, 3. köprünün aynı güzergahta yapılacak olmasından dolayı daha da değerleneceği için Polat tarafından satışı durdurulmuştu.

Eksperlerin daha önce 60 milyon dolar değer biçtiği arazi için Avrupalı işadamlarının ilgisinin artması ve her geçen gün Riva'nın değerlenmesi yönetimin de moralini düzeltti.

Galatasaray'a yatırım yapmayı düşünen Ivan Ziliç ise sadece Riva ile de ilgilenmiyor. Transfer sezonunda da istedikleri yıldızı İstanbul'a getirme sözü veren Ziliç'in bu teklifi karşısında Sarı-Kırmızılı yöneticilerin yüzü güldü. Ivan Ziliç, Almanya'da yaşayan bir işadamı.

SERVETİ 18 MİLYAR EURO

Yaklaşık 18 milyar Euro'luk servetiyle göz kamaştıran yatırımcının, yönetimden pozitif bir haber gelmesi halinde önümüzdeki günlerde İstanbul'un yolunu tutacağı öğrenildi.

Bosnalı işadamı, daha önce de Bundesliga ekiplerinden Schalke 04'e 125 milyon Euro'luk yatırım yapmasıyla Almanya'da dikkatleri üzerine çekmişti.

Koyu bir Schalke taraftarı olan Ziliç, Schalke'yi iflastan kurtardı.

ÇANTADA NELER VAR?

1- Ticari ortaklık ve yatırım
2- Riva arazisinin gelir paylaşımı
3-Çeşitli sponsorluklar