Galatasaray'a Mathijsen müjdesi

Lucas Neil'in yanına tecrübeli bir stoper transfer etme düşüncesinde olan Galatasaray yönetimi, Hollandalı Mathijsen'i transfer etmek üzere

Galatasaray'a Mathijsen müjdesi

Frank Rijkaard'ın önerisi doğrultusunda yapılan çalışmalarda ilk olarak Barcelona'nın Meksikalı yıldızı Marquez'in transferi için girişimlerde bulunan sarı-kırmızılılar, bu oyuncunun bir savunma oyuncusu olarak standart dışı bir ücret istemesi sonrasında transferden vazgeçti.

Marquez'in transferinin zora düşmesi sonrasında yine Frank Rijkaard'ın önerisi ile bonservisi Hamburg Kulübü'nde olan Hollandalı Joris Mathijsen'in transferi için grişimlerini hızlandırdı.

Dünya Kupası'nda Hollanda Milli Takımı'nın kadrosunda bulunan ve ilk onbirde sürekli oynayan Mathijsen'in, Galatasaray'a gelmek için hazır olduğu belirlendi.

Holandalı yıldız ile yapılan transfer görüşmelerinde çok olumlu yol alan sarı kırmızılıların kulübü Hamburg ile de bonservis pazarlığını sürdürüyor.

Galatasaray yönetimi, 30 yaşındaki Mathijsen için Alman Kulübü'ne 2.5 milyon Euro bonservis bedeli önerdiği belirlendi. Hamburg ile 2012 yılına kadar sözleşmesi bulunan Mathijsen için bonservis pazarlığının olumlu sonuçlanması bekleniyor ve Dünya Kupası sona ermeden bu oyuncunun transferinin gerçekleşme şansını yüksek olduğu belirtildi.

KADİR ÇETİNÇALI-İSTANBUL (DHA)