Galatasaray'dan acı itiraf

'Transfer sihirbazı' Haldun Üstünel merak edilenleri cevapladı: "Bu sezon transferlerde hata yaptık. Teknik olarak üst düzey takım kurduk, ancak ligimiz çok sert ve iş yapamadılar!"

Salı, 04 Mayıs 2010 - 10:21

Galatasaray'dan acı itiraf

“Dos Santos’un bonservisini almayacağız. Elano’yu Dünya Kupası’ndan sonra gönderebiliriz. Baros ve Neill kesin kalıyor. Rijkaard’la yola devam ediyoruz. Yanına Türk antrenör atayabiliriz. Beşiktaş’tan Hakan Arıkan ve Serdar Özkan’ı alabiliriz”

Galatasaray Başkan Yardımcısı Haldun Üstünel’den, acı itiraflar... Kanaltürk’e konuşan genç yönetici, transferde hata yaptıklarını kabul etti ve yönetim olarak aldıkları kararları açıkladı. İşte Üstünel’in çok konuşulacak sözleri:

‘Baros ve Neill hariç tüm yabancılar’
“Dos Santos’un bonservisini almayacağız. Elano’ya Dünya Kupası’ndan sonra teklif gelirse değerlendireceğiz. Menaceri bazı görüşmeler yapıyor. Baros ve Neill kesin olarak kalacaklar. Bunların dışındaki yabancılar gidebilir. Bu sezon transferlerde hata yaptık. Teknik olarak üst düzey bir takım kurduk. Ancak ne yazık ki böyle takımlar Türkiye’de iş yapmıyor, çünkü ligimizde sert futbol oynanıyor. Biz bu yıl daha fazla savaşan, mücadele gücü üst düzey bir takım kuracağız.”

"YUHLATTIRACAK KADAR BASİT DEĞİLİZ"

“Frank Rijkaard kesin olarak Galatasaray’da kalıyor. Göreceksiniz, önümüzdeki yıl çok başarılı olacak. Gidecek, kalacak oyuncular hakkında son kararını bize iletecek. Kabul ederse yanına bir Türk antrenör atayacağız. Servet takımda mutsuz, ama teknik bir konu. Onun hakkındaki kararı da Rijkaard verecek. Beşiktaş’tan Hakan Arıkan ve Serdar’ı alabiliriz. Adnan Sezgin bu işle yakından ilgileniyor. Biz Kaptanımız Arda Turan’a kesinlikle laf gelsin istemeyiz. Aleyhinde bağırtacak kadar da basit adamlar değiliz. Arda bir sene değil, uzun yıllar Galatasaray’da kalabilir.”

fanatik.com.tr'nin katkılarıyla...