Galatasaray'dan Arda açıklaması

Galatasaray Kulübü, A Milli Takım kampında sakatlanan Arda Turan'ın durumuyla ilgili bir açıklama yaptı

06 Ekim 2010, Çarşamba 23:44
A A

Kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Arda'nın 3-4 hafta öncesinde başlayan ve şiddetlenen kasık ağrılarının olduğu ifade edildi.

>> HİDDİNK: ARDA KARARI YARIN VERİLECEK

Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklama şöyle:

"Tolere edilebilir osteiti pubis ağrıları olduğu tespit edilen Arda Turan'ın oluşan kasık ağrılarının tedavisine ağırlık verilmiştir. Bunun yanı sıra Arda Turan, milli takımın Belçika ile oynadığı maçta ayak bileğine aldığı darbe ile meydana gelen sakatlanmasının tedavisini de görmüştür. Ayak bileğinde sıkıntısı kalmayan Arda Turan'ın kasık yaralanmasının konservatif tedavisine başlanarak devam edilmiş, oyuncumuz bu süreçte takımla birlikte antrenmanlara da katılamamıştır.

Tüm bu bilgiler, milli takım teknik ve sağlık heyetine uygulanan tedavi programı olarak verilmiştir. Tedavi ve kondisyon çalışmalarını sürdüren Arda Turan'ın, Almanya maçı öncesinde milli takım kampında ilk defa takım antrenmanına katılması sonucu kasık ağrılarının şiddetlenmesiyle antrenmanı bıraktığı öğrenilmiştir. Milli takım doktoru ve teknik heyeti ile bu konuda bilgi alışverişinde bulunulmuştur. Arda Turan'ın sağlık durumu, tedavisi ve bu konuda yaşanacak gelişmeleri kamuoyu ile ayrıca paylaşacağımızı bilgilerinize sunarız."

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;