Galatasaray'dan GS Store saldırısına kınama

Şampiyonluk kutlaması yapan bir grup Fenerbahçe taraftarlarının GS Store mağazasına yaptığı saldırıya tepki gösteren sarı-kırmızılı kulüp, “Holiganların gerçekleştirdiği bu vandallığın, bizden önce Fenerbahçe Kulübü ve Fenerbahçe camiası tarafından kınanmasını beklerdik" ifadelerini kullandı

28 Nisan 2014, Pazartesi 16:22
A A

GS Store mağazasının, şampiyonluk kutlamaları sırasında Fenerbahçe taraftarlarınca tahrip edilmesiyle ilgili açıklama yaptı.

Kınama ve suç duyurusu" başlığıyla yapılan açıklamada, "Dün gece Fenerbahçe Futbol Takımı'nın yıllardır özlemle beklediği şampiyonluğun ardından, Fenerbahçeli holiganlar tarafından Bağdat Caddesi'nde bulunan GS Store mağazasına yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz" denildi.

"Galatasaray kültürüne uygun olarak kutlama olgunluğunu göstermiş kulübümüzün, bu mesajdan yalnızca bir saat sonra saldırıya uğrayan mağazası, ticari bir işletme olmayıp, bulunduğu her yerde Galatasaray'ın kimliğini ve manevi varlığını temsil eden bir kurumdur" ifadeleri kullanılan açıklamada daha sonra şu görüşlere yer verildi:

"Fenerbahçe formalı holiganlar tarafından gerçekleştirilen vandallık, yalnızca GS Store'daki maddi unsurlara karşı yapılmış olmayıp, asıl olarak kulübümüzün manevi şahsiyetine yönelik ahlaksızca ve alçakça bir saldırıdır. Hizmet verdiği her noktada, Türkiye Cumhuriyeti yasalarının güvencesinde bulunan GS Store mağazalarına yapılan saldırıyla ilişkin olarak, tüm sorumluların en kısa zamanda bulunarak adalete teslim edilmesi ve yasaların öngördüğü en ağır cezalara çarptırılması için savcılığa suç duyurusunda bulunuyoruz."

‘KAMERA GÖRÜNTÜLERİ TESLİM EDİLECEK’

Mağazaya verilen hasarın ve saldırıya karışanların tümünün tespiti için kamera görüntülerinin suç duyurusuyla birlikte bugün savcılığa teslim edileceği açıklandı.

Sarı-kırmızılı kulübün, bütün hukuk birimlerini seferber ederek olayı bizzat takip edeceği aktırılırken, şu ifadeler kullanıldı:

"Saldırıyla ilgili yetkili makamların kamu davası açarak faillerinin bulunmasını ve cezalandırılmasını sağlaması da hukukun gereğidir. Galatasaray Spor Kulübü, uğratılan maddi zarardan öte, manevi değerlerimize yapılan bu alçakça saldırıyı unutmayacak ve peşini bırakmayacaktır. Bütün tahriklere rağmen, mücadelemizi kimliğimize ve kültürümüze yakışan biçimde, hukuk kuralları içinde sürdüreceğimizi belirtir ve Galatasaray camiası olarak provokasyonlara gelmeyeceğimizin altını önemle çizeriz."

‘FENERBAHÇE’DEN DE KINAMA BEKLERDİK’

Açıklamada ayrıca, "Holiganların gerçekleştirdiği bu vandallığın, bizden önce Fenerbahçe Kulübü ve Fenerbahçe camiası tarafından kınanmasını beklerdik" ifadesi yer aldı.

Kulüp açıklamasının son bölümünde şöyle denildi:

"Daha önce benzeri pek çok olayda olduğu gibi, bu saldırı sonrasında da Fenerbahçe yönetiminden şu ana kadar en küçük bir tepki gelmemesi son derece üzücü ve düşündürücüdür. Türk sporunda şiddetin ve yasa dışılığın önlenmesi açısından son derece önem taşıyan bu olayla ilgili olarak, Fenerbahçe yönetiminin şu ana kadar sergilediği tavrı kamuoyunun takdirine bırakıyoruz."

AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;