Galatasaray&Fenerbahçe A.Ş.

Fenerbahçe ve Galatasaray kulübünün yöneticileri, Fenerium ile GS Store'un ortak mağaza açması konusunda görüşmelere başladı

16 Haziran 2010, Çarşamba 12:07
A A

Ezeli rakipler F.Bahçe ile G.Saray, çoğu kişinin ‘mümkün değil, kesinlikle olmaz’ dediği bir projeyi hayata geçirmek için çalışmalara başladı.

İki kulüp, lisanslı ürünlerini satan Fenerium ile GS Store’un ortak mağaza açmaları konusunda görüşmelere başladı.

İlk olarak Fenerbahçe’nin Fenerium’dan sorumlu yöneticisi Abdullah Kiğılı’nın ortaya attığı bu fikre, Galatasaray Başkanı Adnan Polat ile başkan yardımcısı Yiğit Şardan ve yönetici Murat Yalçındağ da destek vermişti.

Projenin fikir babası Abdullah Kiğılı, dün konuyla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. Galatasaray Kulübü yöneticileriyle konuyu görüştüklerini ifade eden Kiğılı, şunları söyledi:

“Bu fikri ortaya attığımızda, sadece Galatasaray ile ortaklık kuralım, diye düşünmedik. Kuracağımız mağazada diğer tüm takımların da lisanslı ürünleri satılacak.

BEŞİKTAŞ'LA DA GÖRÜŞME YAPILACAK

Bu proje birçok açıdan kulüplere büyük fayda getirecek. Birincisi, rakip taraftarlar birbirlerine yakınlaşacak, ikincisi kulüplerin mağaza işletme masrafları azalacak.

Masraflar bölüşülecek Şu an kulüplerin tek başına karşılamak zorunda kaldığı dükkan kirası, elektrik, su ve personel giderleri gibi masrafları bölüşülecek.

Galatasaray yöneticileri projeyi olumlu karşıladıklarını ifade ettiler. Konuyu en kısa sürede Beşiktaş ve diğer kulüplerin yöneticileriyle de görüşeceğiz. Bu mağazalarda ayrıca milli takımın ürünleri de satılabilir.”

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;