'Galatasaray'ı paraya satmam'

Avrupa devlerinin peşinden koştuğu Arda Turan, paranın satın alamayacağı şeyler olduğunu söyledi

08 Ekim 2009, Perşembe 05:00
A A

Galatasaray’ın yıldızı Arda Turan, sponsoru olan Nike firmasının “İstanbul’daki Nike İkonları” kampanyasının kataloğunda, özel yaşamı ve futbol hayatıyla ilgili düşüncelerini anlattı.

İnanılmaz hayalperest bir insan olduğunu dile getiren Cim Bom’un kaptanı, “Küçükken biri neyin hayalini kurar? Barcelona’da futbol oynamanın. Ben genç milli takımda oynamanın hayalini kuruyordum. Şimdi de her maça çıkmadan önce, 5 gol atacağım bir karşılaşmanın hayalini kurarım. Gerçekleşmiyor, ama ben yine de kuruyorum. Bunları hayal etmeye devam edersem, günün birinde de gerçekleşeceğini düşünüyorum” şeklinde konuştu.

İnsanların, futbolcuların maddiyat için yaşadığını düşündüğünü kaydeden genç yıldız, “Evet maddiyat önemli, ama asla her şey değil benim hayatımda. Hayatımı değiştirecek teklifleri, 1 saniye bile düşünmeden reddettim” dedi.

Türkiye’deki bazı şeyleri değiştirmek ve bir fark yaratmak istediğini anlatan Arda, “Futbol sistemindeki bazı sorunları gidermek ve genç yetenekler keşfedilmeden kaybolmasın istiyorum.

Bunun için çok çalışıyor özellikle eski, usta futbolcuların yazdığı kitapları okuyorum. Gençlere tek tavsiyem yaptıkları işe saygı duysunlar. İyi beslenip iyi uyumaları gerekiyor, yoksa kaybolup giderler. Bu üç kurala uymak şart” dedi.

Arda, küçüklüğünün geçtiği Bayrampaşa’yı çok sevdiğini de sözlerine ekleyip, “Orada kimse benimle uğraşmıyor. Hep önünde takıldığım bakkalın köşesine gidip yarım saat oturuyorum, kimse beni umursamıyor” açıklamasını yaptı.

2

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;