Galatasaray'ın stadı kaldığı yerden...

Galatasaray'ın stadı kaldığı yerden...

06 Ekim 2009, Salı 15:14
A A

Seyrantepe'de yapımı süren Galatasaray'ın yeni stadının inşaatı nihayet yeniden başlıyor. Yaklaşık iki sene önce temeli atılan fakat yaşanan ekonomik kriz yüzünden Eren Talu'nun inşaatı yarım bırakmasıyla duran çalışmalar yeni yüklenici firma Varyap-Uzunlar ortaklığıyla yeniden başlamak üzere.

11 Eylül'de yapılan ihalede en iyi teklifi veren Varyap-Uzunlar İnşaat ortaklığının geçen bir ay süreye rağmen inşaata başlamaması Galatasaray camiası ve taraftarlar arasında endişe duyulmasına sebep olmuştu. Varyap'tan alınan bilgiye göre ise inşaat için gerekli olan ekibin toplanması aşamasında oldukları, gerekli fizibilite işlemlerinin de tamamlanmasıyla çalışmaların en kısa sürede başlayacağı yönünde.

Ayrıca TOKİ tarafından inşaatın bitmesi için tanınan 365 günün ihale tarihinden itibaren değil sözleşme imzalanma tarihinden sonra geçerli olduğu belirtildi. Bilindiği üzere TOKİ ve Varyap-Uzunlar ortaklığı arasındaki sözleşme geçtiğimiz perşembe günü imzalanmıştı.

Tüm bu gelişmelerden sonra 15 gün içinde stat inşaatının başlayacağı göz önüne alınırsa, Galatasaray yeni sezonun ilk 5-6 iç saha maçını Olimpiyat Stad'ında oynamak zorunda kalacak.

HAKAN TARHAN - İSTANBUL / DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;