Galaxy S5'i kimler alıyor?

Galaxy S5'i satın alanların hep eski Samsung sahipleri olduğunu sanıyorsanız, yanılıyorsunuz!

30 Nisan 2014, Çarşamba 15:00
A A

iOS ve Android kullanıcılarının platformlarına bağlı olduğunu düşünerek, cebini Samsung Galaxy S5'e yükselten çoğu kişinin Galaxy S3 veya diğer Android'li telefonlardan geldiğini düşünüyor olabilirsiniz. Ancak yapılan bir anket, durumun biraz farklı olduğunu ortaya çıkardı.

İngiltere merkezli CompareMyMobile'ın yaptığı araştırmaya göre kullanıcıların yaklaşık yüzde 38'i, Apple telefonunu bir Galaxy S5 ile değiştirmiş. Samsung marka telefonlardan gelenlerin oranı ise sadece yüzde 19. Yüzde 16'lık kesim ise daha eski bir Sony telefondan geçiş yapmış.

Samsung takipçilerinin ilgi alanında sadece Galaxy S5 yok. Araştırma, telefonunu yükseltmeyi planlayan yüzde 20'nin üzerinde kullanıcının Galaxy S4 ile, yaklaşık yüzde 14'ünün ise Galaxy Note 3 ile ilgilendiğini söylüyor. Bu da herkesin mevcut en iyi şeyi almak gibi bir amacının olmadığını gösteriyor.

Takas siteleri için bir tür toplayıcılık görevi yapan CompareMyMobile, araştırmasında hangi yöntemi kullandığını söylemiyor ancak eş kurucusu Ashley Turner'a göre sitedeki yeni bir işlev, tüketicilerin hangi telefonlara yükselttiklerini net bir biçimde izlemelerine izin veriyor.

Resimlerle: 2014'te çıkacak 30 yeni cep bombası!

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;