Galaxy S6'yı söktüler!

Galaxy S6'nın normalde değişmeyen pilini değiştirmek ne kadar zor olabilir? Cevap bu videoda!

27 Mart 2015, Cuma 11:15
A A

Samsung, yeni Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge telefonlarıyla tasarım konusunda uzun süredir yapmadığı kadar önemli değişiklikler yaptı. Önceki plastik gövdeli amiral gemileri yerine Galaxy S6 ve kardeşi, metal çerçeveli, cam arka kapaklı bir tasarıma sahip.

Yeni tasarımın belki getirdikleri kadar olmasa da, götürdükleri de var. Örneğin microSD slotu, yeni hızlı depolama biriminin de katkısıyla Galaxy S6'dan kaldırılmış. Benzer biçimde S6'ların pilini değiştirmeniz de eskisinin aksine artık mümkün değil.

Geçtiğimiz günlerde Galaxy S6'nın pilini çıkarmanın mümkün olduğuna, ancak bunun çok kolay bir iş olmadığına dair bazı raporlarla karşılaşmıştık. Galaxy S6'nın parçalarına ayrıldığı yeni bir video ise, bu işin neden kolay olmayacağını gözümüzün önüne koymuş oldu.

Videomuzda izleyebileceğiniz gibi Samsung Galaxy S6'nın cam arka kapağını açmak, tam olarak son kullanıcının işi değil. Bu işi yaparken arka kapağa hasar vermeniz veya kırmanız mümkün. Videodan da anlaşıldığı gibi tamirle ilgili durumlarda telefona müdahale etmektense, onu servise götürmekte büyük fayda var.

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;