Galaxy S8 ve S8+’ın ekranı sorunlu mu?

Kore’den gelen son haberlere göre Galaxy S8 ve S8+ alan bazı kullanıcılar telefonun ekranıyla sorun yaşıyor. Bu durum akıllara Note 7’nin yaşadığı sıkıntıları getiriyor

21 Nisan 2017, Cuma 21:42
A A
Samsung’un Galaxy Note 7 ile yaşadığı sıkıntıları duymayan kalmadı. Bataryası patladığı için piyasadan çekilen Note 7, geçtiğimiz yıl Samsung’un adeta belini büktü . Bu nedenle şirketin bir sonraki amiral gemisi daha da önem kazandı.

Samsung da bunun farkındaydı ve Galaxy S8’i beklenden bir ay sonra piyasaya sürdü. Arada geçen bir aylık ekstra sürede ise telefonun kalite kontrolünü harcandı. Güney Koreli teknoloji devi böylece Note 7’de yaşanan skandalın bir daha tekrarlanmasının önüne geçmeyi planlıyordu.

KULLANICILAR EKRANLA SORUN YAŞIYOR


Galaxy S8 ve Galaxy S8+ geçtiğimiz haftalarda satışa çıktı ve büyük ilgi gördü. Ön sipariş aşamasında neredeyse yok satan telefon Samsung’un yüzünü güldürdü. Ancak Kore’den gelen son haberler Samsung’u korkutacak cinsten.

Güney Kore’de Galaxy S8 ve S8+ kullanmaya başlayan bazı kişiler, ekranın sorun çıkardığını söylüyor. İddialara göre telefonun ekranı zamanla kırmızılaşıyor.

'EKRAN RENGİ AYARLANABİLİR'


Samsung ise bu sorunun telefonun ayarlarından çözülebileceği söylüyor. Ekran rengi seçeneklerinden bu sorunu çözemeyenlerin ise telefonlarını servise götürerek ekran rengini ayarlatabilecekleri söyleniyor.

Şimdi merak edilen bu sorunun Note 7’deki gibi ciddi bir soruna dönüşüp dönüşmeyeceği.

Google, Rusya Davasında Anlaşmaya Vardı

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;