Game of Thrones’un yıldızı büyük tepki çekti

ABD'li ünlü oyuncu Jason Momoa'nın 6 yıl önce katıldığı bir etkinlikte yaptığı açıklama ortaya çıktı. Game of Thrones dizisinde de bir dönem Khal Drogo karakterini canlandıran Momoa, "Bu dizide oynamayı seviyorum çünkü güzel kadınlara tecavüz edebiliyorum" demişti

13 Ekim 2017, Cuma 16:05
A A
2011’de ABD’de düzenlenen Comic-Con etkinliğinde sahneye çıkan Jason Momoa, “Game of Thrones’da ve fantastik filmlerde oynamayı çok seviyorum. Çünkü hem insanların boynunu kesebiliyor hem de güzel kadınlara tecavüz edebiliyorum” demişti. Hollywood yapımcısı Harvey Weinstein’ın ünlü aktristlere tecavüz ettiği ve cinsel saldırıda bulunduğu iddiasının gündemde olduğu günlerde bu video ortaya çıktı.
 

ÖZÜR DİLEDİ


Dizinin ilk sezonunda Khal Drogo karakterini canlandıran Jason Momoa’nın bu açıklaması salonda kahkahalara sebep olurken, videonun ortaya çıkmasının ardından, oyuncu bir açıklama yayınladı. Instagram üzerinden takipçilerine mesaj atan 38 yaşındaki Momoa, “Bu kadar düşüncesizce konuştuğum için hala hayalkırıklığı içerisindeyim. En içten özrümün bile bu yaralayıcı kelimeleri ortadan kaldırmayacağını biliyorum” dedi.

Tecavüz ve cinsel saldırının ciddi bir sorun olduğunu da dile getiren Momoa’nın canlandırdığı Drogo karakteri, Game of Thrones’un ilk sezonunda İngiliz oyuncu Emilia Clarke’ın Daenerys Targaryen karakterine tecavüz etmişti. 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;