Garipoğulları baba-oğul geldi

Garipoğulları baba-oğul geldi

26 Şubat 2010, Cuma 11:42
A A

Öldürüldükten sonra cesedi Etiler'de bir çöp konteynerine atılan Münevver Karabulut'un katil zanlısı Cem Garipoğlu'nun, çocuk mahkemesindeki dosyasının da birleştirildiği 7 sanıklı davanın görülmesine, Bakırköy 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlanıyor.

Cem Garipoğlu ile babası Nida Garipoğlu, sabah saatlerinde Silivri Cezaevi'nden çıkarıldı. Cem Garipoğlu ile babası iki farklı cezaevi aracı ile adliyeye doğru yol aldı. Konvoyun ilerleyişi sırasında geniş güvenlik önlemleri alındı. Ceazevi araçları adliyenin arka kapısına yanaştı. Polis ve jandarma gazetecilerin görüntü almasını engelledi. Gazeteciler çok kısa bir süre baba ile oğulu görüntüleyebildi. Cem Garipoğlu'nun önceki duruşmada olduğu gibi üzerinde beyaz gömlek ile siyah kazak olduğu görüldü. Baba Nida Garipoğlu'nun ise takım elbise giydiği görüldü.

'ŞIRINGA'CI KARDEŞ GELMEDİ

Münevver Karabulut'un babası Süreyya Karabulut ile annesi Nagehan Karabulut, adliyeye geldi Önceki duruşmada katil zanlısı Cem Garipoğlu'na şırınga ile saldırarak olay çıkaran Münevver'in kardeşi Enver Karabulut'un adliyeye gelmediği görüldü. Duruşma sonunda konuşacağını söyleyerek adliyeye giren baba Sürneyya Karabulut, oğlu Enver Karabulut'u adliyeye getirmedikleri öğrenildi.

Adliye çevresinde polis geniş güvenlik önlemi aldı.

ADLİYE ÖNÜNDE EYLEMLER

Bu arada Münevver Karabulut'un öldürülmesini protesto eden gruplar da adliye önünde toplandı. Zanlıların en ağır şekilde cezalandırılmasını isteyen gruplar, Karabulut'un fotoğraflarını taşıdı.

İDDİANAMEDEN

İddianamede, katil zanlısı Cem Garipoğlu'nun babası Mehmet Nida Garipoğlu'nun, "Tasarlayarak, çocuğu veya beden veya ruh bakımından kendini savunamayacak kişiyi canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme suçuna iştirak etmek"ten ağırlaştırılmış müebbet, Hayyam Garipoğlu, Habib Kurt, Mehmet Karakayalı ve Ahmet Batur'un "suçluyu kayırmak", anne Tülay Makbule Garipoğlu'nun da "suç delillerini yok etmek, gizlemek veya değiştirmek" suçundan 6 aydan 5'er yıla kadar hapis cezasına çarptırılmaları isteniyor.

Yaş küçüklüğü dikkate alınarak hakkında, "Tasarlayarak, çocuğu veya beden veya ruh bakımından kendini savunamayacak kişiyi canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürmek" suçundan 18 ile 24 yıl arasında hapis cezası istemiyle Bakırköy 2. Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açılan Cem Garipoğlu'nun dosyası da 11 Şubatta yapılan ilk duruşmada, aralarında hukuki ve fiili bağlantı bulunduğu gerekçesiyle bu davayla birleştirilmişti.

AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;