Garnizon koşusu, kısa mesafe oldu

Harbiyelilerin Atatürk'e bağlılıklarının sembollerinden biri olan, Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin yıldönümünde geleneksel olarak yapılan Garnizon Koşusu, 1 yıl aradan sonra farklı ve daha kısa bir güzergâhta gerçekleştirildi

Garnizon koşusu, kısa mesafe oldu

Koşu geçen yıl, Ankara Valiliği’nin “hayatı olumsuz etkileyebileceği” gerekçesiyle izin vermemesi üzerine iptal edilmişti. Bu yıl güzergâhta yapılan değişiklikle askerler, trafiğin yoğun olduğu caddelere girmedi. Askerler önceki yıllarda Genelkurmay Kavşağı ve Sıhhıye Orduevi’ni takip ederek Necatibey caddesi üzerinden Gençlik Caddesi’ne geçerek, yaklaşık 5 kilometre koşuyordu. Bu yıl, Kara Harp Okulu yerleşkesindeki Spor Okulu girişinden başlananan koşu, Kara Kuvvetleri Kavşağı, Mareşal Fevzi Çakmak, Akdeniz ve Gençlik caddelerini takip ederek Anıtkabir’in Tandoğan girişinde son buldu.

Garnizon Koşusu’nun yeni güzergâhı öncekinin neredeyse üçte biri (bin 800 metre) uzunlukta bir parkurda yapıldı. Askerler, koşuda, ellerinde büyük boy Türk bayrağıyla Atatürk posteri taşıdı.

MİLLİYET

Yandex.Metrica