Gaspçılar sızınca yakalandılar

Gaspçılar sızınca yakalandılar

Antalya'da bir parkta oturan üniversiteli gençle bir süre sohbet edip, ardından bıçak tehdidiyle parasını ve telefonunu gasp eden 3 kişi, olay yerinden 300 metre uzakta alkolden sızmış halde bulundu. 3 gaspçı tutuklandı.

Olay önceki gece Kızılsaray Mahallesi Büklüdere Parkı içerisinde meydana geldi. Akdeniz Üniversitesi öğrencisi 20 yaşındaki O.K.K., önceki gece Büklüdere Parkı içerisinde oturup alkol aldı. Bu sırada yanına yaklaşan 3 kişi, bir süre sohbet ettikleri gencin boğazına bıçak dayayıp, cep telefonu ve 100 TL'sini gasp edip kaçtı. Olayın ardından O.K.K. bir büfeden polisi arayarak yardım istedi. Kısa süre sonra olay yerine gelen ekipler, üniversiteli gencin verdiği eşkal bilgileri üzerine çevrede geniş çaplı araştırma başlattı.

SIZIP KALMIŞLAR

Yapılan araştırma, kısa sürede sonuç verdi. Aynı park içerisinde olay yerine 300 metre uzaklıkta banklarda uyuyan 3 kişinin verilen eşkale uyuduğunu gören polis, O.K.K.'yi banklarda uyuyan kişilerle yüzleştirdi. O.K.K. kendisini gasp edenlerin bu kişiler olduğunu söyledi. Polis 3 genci güçlükle uyandırdı. Aşırı alkollü oldukları belirlenen 32 yaşındaki Y.H., 27 yaşındaki H.Y. ve 20 yaşındaki H.G., sorgulanmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği'ne götürüldü. Burada yapılan üst aramasında O.K.K.'den gasp ettikleri cep telefonunu bulan polis, sahibine teslim etti.

İfadelerinin ardından bu sabah adliyeye sevk edilen 3 şüpheli, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Soner KOCAER/ANTALYA, (DHA)