Gattuso'nun cipi Tiran'da çıktı

AC Milan ve İtalya Milli Takımı oyuncusu Genaro Gattuzzo'nun 2006'da İtalya'da çalınan lüks arabası Arnavutluk'un başkenti Tiran'da bulundu

12 Kasım 2009, Perşembe 14:18
A A

İçişleri Bakanlığı’ndan edinilen bilgiye göre, trafik ekipleri rutin kontrol sırasında durdurdukları bir Arnavut vatandaşının kullandığı Range Rover markalı aracı, şüphe üzerine motor ve şase numarası tespiti için röntgen cihazına soktu.

Uzmanlar aracın şase ve motor numaralarında değişiklik yapıldığını belirledi. Araştırma sonunda Gattuzo’nun Range Rover’inin 2006 yılında çalındıktan sonra sahte evraklarla ülkeye sokulduğu ve yine sahte evraklarla "TR 0056 P" plaka sayısıyla resmi kayıtlara geçirildikten sonra bir Arnavut vatandaşına satıldığı ortaya çıkarıldı.

Emniyet yetkilileri el konulan aracın gerekli işlemlerin yapılmasının ardından İtalya’ya gönderileceğini açıkladı. İçişleri Bakanlığı’nın araştırmalarına göre Arnavutluk’ta çoğu İtalya ve Almanya’dan olmak üzere çok sayıda çalıntı araba bulunuyor.

KURBANLARDAN BİRİ DE BECKHAM

Uluslararası faaliyet gösteren Arnavut "çalıntı araba" mafyası yaklaşık iki yıl önce de futbol yıldızı David Beckham’ın "BMW" markalı "X5" model arabasını İngiltere’de çalmıştı.

Beckham’ın arabası Arnavutluk’a transfer edilirken, evrakların sahte olduğunun belirlenmesi üzerine Makedonya sınırında gümrük görevlilerince ele geçirilmişti.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;