'Gavat' diyen valiye soruşturma

İçişleri Bakanı Muammer Güler, Adana Valisi Hüseyin Avni Coş'un bir vatandaşa "gavat" demesinin kendisini de çok rahatsız ettiğini, vali hakkında inceleme başlattıklarını belirtti

11 Kasım 2013, Pazartesi 09:15
A A

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş'un 10 Kasım törenlerinde bir vatandaşla sözlü tartışmaya girmesi ve daha sonra vatandaşı kastederek ‘getirin o gavatı’ demesine hükümet kanadından ilk tepki İçişleri Bakanı Muammer Güler’den geldi.

İŞTE VALİ COŞ'UN SÖYLEDİKLERİ:

Adobe Flash Player Yükle

 

>>>VALİ: 'GAVAT' DEĞİL, 'KAVAS' DEMİŞ OLABİLİRİM

Tartışma yaratan sözleri Hürriyet gazetesinden Metehan Demir'e değerlendiren Güler, 'Valinin cevabı şık olmadı' diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Devletin valisi konumundaki bir kişi vatandaşa, her ne kadar rahatsız edici bir diyalog yaşansa da bu şekilde cevap vermesi doğru olmadı. Konuyu incelemesi için arkadaşlara talimat verdim. Ama anladığım kadarıyla karşılıklı olarak konu mahkemeye taşınacak. Yine de ne olursa olsun bu konumdaki bir valimizin, böyle bir hakaret de olsa adli ve hukuki yollar vardır. Onunla ilgili yasal çerçevede şikayetçi olabilir, talimat verebilir. Bu şekilde bir ağız dalaşına girmesi hiç şık olmadı. Ben de rahatsız oldum. Tabii ki orada vatandaşımızın 10 Kasım gibi önemli bir günde bu protesto içine girmesi ve kullandığı ifadeleri de ayıplıyorum. Belki daha saygı içinde davranabilirdi. Yine bu, valimizin, ağız dalaşına girerek bu ifadeleri kullanmasını haklı çıkarmaz.”

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;