Gay ve lezbiyen koruma tartışması

Gay ve lezbiyen koruma tartışması

23 Eylül 2009, Çarşamba 17:37
A A

İngiltere Metropolitan Polisi, Kraliçe II'nci Elizabet’i korumak için lezbiyen, gay ve biseksüel korumalar aramaya başladı.
İngiliz Polis Teşkilatı Scotland Yard, Kraliçe II'nci Elizabeth ve eşi Edinburg Dükü Philip'i korumak için gay ve lezbiyen korumalar aradığını duyurdu. Scotland Yard tarafından verilen ilanda, Kraliyet Koruma Grubu'na (S014) katılacak olan uygun adayların 12 saatlik vardiyalar şeklinde çalışacağı, Kraliçe'nin resmi ikametgah adresi olan Buckhingham Sarayı ve Kraliçe'nin diğer bir malikanesi olan Windsor Kalesi de dahil olmak üzere diğer krallık residanslarında görev alacağı yer aldı.
Londra Metropolitan Polisi'nin bu yeni girişimi, Kraliyet Koruma Grubu’na daha fazla lezbiyen, gay, biseksüel ve daha fazla kadın, siyahi ve etnik azınlıklardan kişileri dahil etme planının bir parçası olduğu ifade edildi. Eski bir polis komandosu olan John O’Connor, Scotland Yard’ın kararını ‘gafsız siyaset’ diye eleştirirken, koruma adı altındaki bu işlerin hiçkimse tarafından tercih edilmediğini ve çok sıkıcı işler olduğunu belirtti. O’Connor, “Bir kulübede saatlerce oturmak kadar sıkıcı birşey olamaz. Bu sadece vitrin süslemekten başka birşey değil” açıklamasında bulundu.

Aynur TATTERSALL/ LONDRA, (DHA)

 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;