Gazete ilanına reklam panosu ile cevap

Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'nde silahlı saldırıda yaralanan işadamı Ahmet Büyükemirusta, sağlığına kavuştuktan sonra kendisini vurduğunu iddia ettiği işadamı Ş.D. için gazeteye ilan verdi, işadamı Ş.D'nin cevabı reklam panosu ile oldu

18 Ağustos 2014, Pazartesi 18:54
A A

Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'nde silahlı saldırıda yaralanan işadamı Ahmet Büyükemirusta, sağlığına kavuştuktan sonra kendisini vurduğunu iddia ettiği işadamı Ş.D. için gazeteye verdiği ilanda, "Ben ölmedim, adeta yeniden doğdum. Ama sen dünyada ve ahirette vicdanınla baş başa kalacaksın" dedi.

İlana, ilçedeki reklam panolarında Ş.D.'nin fotoğrafıyla yayınlanan, "Kul hakkı yemedi, çocuklarına da yedirmedi" yazılı ilanla cevap verildi. Olay, geçen 1 Ağustos'ta, Erdemir Caddesi'ndeki Meydanbaşı Camii önünde meydana geldi. Cuma namazı için cami önündü bekleyen işadamı Ahmet Büyükemirusta'ya bir kişi tabanca ile ateş etti. Büyükemirusta, boğazına isabet eden tek kurşunla ağır yaralandı. Saldırgan ise bir otomobille kaçtı. Büyükemirusta, Özel Ereğli Anadolu Hastanesi'nde tedavi altına alınırken, kendisini işadamı Ş.D.'nin vurduğunu iddia etti. Polis, Ş.D.'yi yakalamak için çalışmalarını sürdürürken, hastanede gördüğü tedaviyle sağlığına kavuşan Büyükemirusta, yerel gazetelere tam sayfa teşekkür ilanı verdi. Hastane yöneticileri, çalışanları ve kendisini ziyaret edip arayanlara teşekkür eden Büyükemirusta, ilanın alt bölümünde ise kendisini vurduğunu iddia ettiği kişiye seslendi.

Büyükemirusta, ilanda şöyle dedi:

"Böyle acı olay sonrası dostlarımın, arkadaşlarımın, yakınlarımın, tanıyan-tanımayan çok sayıda vatandaşımızın ilgisine ve iyi dileklerine mazhar oldum. Ben ölmedim, adeta yeniden doğdum. Ama sen dünyada ve ahirette vicdanınla baş başa kalacaksın. Belki de bir değil bin kez öleceksin. Bu yaptığının yanına kar kalmayacağını, yüce adaletin er geç seni bularak gerekli cezayı vereceğine inancım sonsuzdur. Ben her zaman olduğu gibi Türkiye Cumhuriyeti hakimlerine, savcılarına, polisimize, jandarmamıza güveniyorum."

İlanın yayınlanmasından 1 gün sonra ise ilçe merkezindeki reklam panolarına farklı bir ilan yansıdı. Üzerinde, Büyükemirusta'nın kendisini vurduğunu iddia ettiği Ş.D.'nin fotoğrafı bulunan ilanda, "Kul hakkı yemedi, çocuklarına da yedirmedi" yazısı yer aldı. İlanı Ş.D.'nin yakınlarının, gazete ilanına cevap olarak verdiği tahmin edilirken, işadamını arama çalışmaları sürüyor.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;