Gazeteci Eren Güvener hayatını kaybetti

Uzun yıllar Milliyet Gazetesi Sorumlu Yazıişleri Müdürlüğü yapan, Milliyet çalışanlarının 'sevgili Eren Ağabey'i bugün yaşama veda etti

01 Kasım 2012, Perşembe 16:16
A A

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC)  üyelerinden, Sürekli Basın Kartı sahibi ve Türkiye Gazeteciler Sendikası önceki Başkanlarından Eren Güvener, bugün  vefat etti.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, Eren Güvener’in ölümüyle ilgili yayınladığı mesajda "Değerli Üyemiz, Sürekli Basın Kartı sahibi Eren Güvener’i kaybettik. Eren Güvener’i sevgi ve saygıyla anarken ailesine ve basın topluluğumuza başsağlığı diliyoruz" dedi.

Eren Güvener 1943 yılında Mersin’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü ve İktisat Fakültesi Gazetecilik Enstitüsü’nü bitirdi. Mesleğe 1967 yılında Yeni İstanbul Gazetesi’nde muhabir olarak başladı. Yeni Ortam, Vatan, Ayrıntılı Haber Gazetelerinde çalıştı. Milliyet Gazetesi’nin Sorumlu Yazı İşleri Yönetmenliği’ni yaptı. Bir dönem Türkiye Gazeteciler Sendikası Genel Başkanlığı’nı üstlendi.

Eren Güvener’in cenazesi yarın öğleyin Zincirlikuyu Camisi’nden alınarak Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

İKİ BÜYÜK ACIYI ART ARDA YAŞAMIŞTI


Eren Güvener oğlu Onur Güvener’i çok genç yaşta trafik kazasında yitirmenin acısını yaşamış, ardından da eşi Zehra Güvener’i kaybetmişti.
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;