Gaziantep'te Suriyeli operasyonu

Gaziantepli bir ev sahibinin Suriyeli kiracıları tarafından öldürülmesinin ardından 3 gündür gerginliğin yaşandığı kentte polis ekipleri olayların çıktığı semtlerdeki metruk binalar ile işyerlerinde kalan Suriyelileri tahliye etmeye başladı. Evliler Viranşehir'e, bekarlar Nusaybin'e gönderiliyor...

14 Ağustos 2014, Perşembe 14:37
A A

Sabah saatlerinde, 3 gündür Suriyelilere karşı protestoların yapıldığı ve gerginliklerin yaşandığı Ünaldı, Barış, Yavuzlar, Yavuz Selim ve Saçaklı mahallelerine giden polis ve AFAD ekipleri, metruk binalar ile işyerlerinde kalan Suriyelileri tahliye etmeye başladı.Yaşam koşulları kötü olanların yanı sıra mahalle muhtarları ve vatandaşlar tarafından, risk altında oldukları bilgisi verilen Suriyeliler, polisler tarafından bulundukları yerlerden çıkarılarak minibüslere bindirildi.
 Barındıkları yerlerden tahliye edilen ve minibüslere bindirilen Suriyeliler daha sonra İstasyon Meydanı’na getirildi ve burada bekletilen otobüslere alındı. Yoğun önlem alınan meydana getirilen ve otobüslere bindirilen Suriyelilerden evli olanların Şanlıurfa’nın Viranşehir, bekar olanların ise Mardin’in Nusaybin ilçesindeki kampa gönderileceği bildirildi.

Bu arada otobüse binmek istemeyen bazı kadın ve çocukların gözyaşı döktüğü görüldü.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;