Gazinin bir deri bir kemik ölümü

Muğla'nın Milas İlçesi'nde oturan Kore gazisi 80 yaşındaki Muharrem Topçu, terk edilmiş bir restoranın baraka benzeri bölümünde ölü bulundu.

Gazinin bir deri bir kemik ölümü

Kimsesiz Kore gazisinin üç gün önce yaşamını yitirdiği anlaşıldı. Bir deri bir kemik kalan gazinin, açlıktan ya da soğuktan ölmüş olabileceği belirtildi.
Milas- Bodrum Karayolu’nun 3'üncü kilometresindeki terk edilmiş bir restoranın baraka benzeri kısmında yaşamını sürdüren Kore gazisi Muharrem Topçu, günlerdir maaşını almaya gitmeyince Muharip Gaziler Derneği Milas Şubesi’ndeki arkadaşları meraklandı. 

BİR DERİ BİR KEMİK

Şube Başkanı Mehmet Sarban ve beraberindekiler, aynı zamanda derneğin üyesi olan kimsesiz Kore gazisi Muharrem Topçu’nun yaşadığı barakaya gitti. İçeri girdiklerinde, gazi Topçu’nun yarı çıplak durumdaki bir deri bir kemik kalmış cesedini görünce şoke oldu. Durum, güvenlik güçlerine bildirildi. Yapılan incelemede, Kore gazisi Muharrem Topçu’nun vücudunda herhangi bir darp, yara ve kesici alet izine rastlanmadı. Üç gün önce hayatını kaybettiği belirlenen Kore gazisinin, açlıktan ya da soğuktan ölmüş olabileceği bildirildi. Arkadaşları tarafından taşınan Kore gazisi Topçu’nun cenazesi, kesin ölüm nedeninin tespiti için otopsi yapılmak üzere İzmir Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

“DAĞDAN İNEN PKK’LIYA İLGİ VAR, GAZİLERE YOK”
Yürekleri sızlatan manzara karşısında tepkisini dile getiren Muharip Gaziler Derneği Milas Şubesi Başkanı Mehmet Sarban, “Muharrem Topçu, şubemizin üyesiydi. Arkadaşımızın ilçemizde herhangi bir akrabası yoktu. 30 yıl önce Milas'a yerleşmiş, iki yıldır bu terk edilmiş yerde yaşıyordu. Normalde kendi ihtiyaçlarını karşılayabiliyordu. Fakat son zamanlarda bir rahatsızlığı var gibiydi. Bu ay maaşını almaya gelmeyince merak ettik. Geldiğimizde bu halde bulduk. Kimsesiz yaşlılarımız için doğru düzgün bir bakım yeri yapılsaydı bu tür üzücü manzaralarla karşılaşmazdık. Belki de burada açlıktan öldü. Gazilerimize gerekli değer verilmiyor ilgilenilmiyor. Dağdan inen PKK ile ilgileniyoruz, ülkemiz için mücadele etmiş gazilerimizle ilgilenmiyoruz” diye konuştu.

Oktay ÇAYIRLI/MİLAS (Muğla), (DHA)