Gaziosmanpaşa'da molotoflu gösteri

Öcalanın 11 yıl önce Suriye'den çıkmasının yıldönümünde PKK sempatizanları molotoflu yürüyüş yaptı

12 Ekim 2009, Pazartesi 09:13
A A

Abdullah Öcalan' ın 9 Eylül 1998 tarihinde Suriye'den çıkmasının yıl dönümünü protesto etmek isteyen yaklaşık 200 kişilik grup Gaziosmanpaşa'da bir yürüyüş düzenledi. Yürüyüşün ardından grup adına bir basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasının ardından dağılan kalabalıktan ayrılan bir grup yol kenarında bekleyen ve yürüyüşe müdahale etmeyen çevik kuvvet ekiplerine taş attı. 

Bir ilköğretim okulunun camlarını da taş atarak kıran grup daha sonra Karayolları Mahallesi' nde toplandı. Yüzlerini kapatan grup yola ve otobüs duraklarına Molotof kokteylleri attı.Gaziosmanpaşa Karayolları Mahallesi' nde toplanan kalabalık ellerindeki Öcalan posterleri ile yürüyüşe geçti. 

'ÖCALAN DA MUHATAP ALINSIN' TALEBİ
Yeşilpınar Meydanına kadar Öcalan lehine sloganlar atarak yürüyen grup burada bir basın açıklaması yaptı. Grup adına yapılan açıklamada 'Kürt meselesinin çözümünde Öcalan' ın muhatap alınmaması mümkün değildir. Kürt meselesinin çözümü için gelişmelerin yaşandığı bir dönemde askere operasyon için tezkere verilmesi yanlış bir uygulamadır' denildi. 

Basın açıklamasının ardından kalabalık olaysız şekilde dağılırken çoğunluğunu çocukların oluşturduğu bir grup Öcalan lehine sloganlar atarak yürümeye başladı. Yüzlerini maskelerle kapatan grup yol kenarında bekleyen ve gruba herhangi bir müdahalede bulunmayan polis ekiplerine taş attı. Daha sonra ilerleyen grup yol üzerinde bulunan bir ilköğretim okulunun camlarına taş atarak zarar verdi. Karayolları mahallesine gelen grup burada da otobüs durakları ve yola Molotof kokteyli attı. 

Polis ekiplerinin herhangi bir müdahalede bulunmadığı grup daha sonra ara sokaklara girerek dağıldı. Molotof kokteyli isabet etmesi sonucu yanan otobüs durağı olay yerine gelen sivil polis memurları tarafından yangın söndürme tüpleriyle söndürülmeye çalışıldı.

DHA

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;