Gazze için "bir kova kum kampanyası"

İsrail'in saldırılarına maruz kalan Gazze'deki katliamlara dikkati çekmek için "bir kova kum kampanyası" başlatıldı

24 Ağustos 2014, Pazar 15:33
A A

Son günlerde ALS hastalığına dikkati çekmeyi amaçlayan ve dünyada hızla yayılan "bir kova buz" etkinliğinin ardından, İsrail saldırılarına maruz kalan Gazze için de "bir kova kum kampanyası" başlatıldı.


         
Sosyal medyada başlatılan kampanyaya, İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH)İnsani Yardım Vakfı Gazze Temsilcisi Mehmet Kaya da destek verdi.
         
İsrail’in Temmuz ayından bu yana Gazze’ye yönelik saldırılarında, ölen 2 binden fazla Filistinliden 564’ünün çocuk olduğunu aktaran Kaya, Gazze’de "çocukların evlerinin başlarına yıkılmasına dikkati çekmek" amacıyla düzenlenen kampanyaya destek için başından aşağı, bir kova moloz ve kumu döktü.
        
Gazze’de her gün çocukların üzerine "tonlarca ağırlıktaki bombalar atıldığını" ifade eden Kaya, "Burada çocuklar, atılan tonlarca bombaların yıktığı binaların molozlarının altında can veriyor" dedi.
         
Dünya kamuoyunu Gazze’de yaşanan zulüm karşısında sessiz kalmamaya çağıran Kaya, "buradaki mazlumların durumlarının hissedilmesi için" kampanyaya destek verilmesi çağrısında bulundu.
        
İsrail, yıllardır abluka altında tuttuğu Gazze’ye, 7 Temmuz’da havadan ve denizden, 17 Temmuz’da ise karadan saldırıya geçmişti. Saldırılarında şu ana kadar 564’ü çocuk, 2 bin 100’den fazla kişinin hayatını kaybettiği, 10 bin 650’den fazla kişinin yaralandığı açıklanmıştı.

AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;