Gazze'ye atom bombası atalım!

Eski İsrail Başbakanı Ariel Şaron'un oğlu Gilad Şaron Amerika'nın İkinci Dünya Savaşı'nda Hiroşima ve Nagazaki'ye attığı atom bombasına gönderme yaparak "Gazze'yi dümdüz etmeliyiz" dedi

20 Kasım 2012, Salı 14:36
A A

Lübnan'daki Filistin mülteci kampları Sabra ve Şatilla katliamlarının planlayıcısı olan İsrail eski başbakanı Ariel Şaron'un oğlu Gilad Şaron, İsrail gazetesi Jerusalem Post'a bir makale yazdı.

İsrail'in "Savunma Sütün"u operasyonuyla Gazze'yi yerle bir etmesini isteyen Gilad Şaron, Hamas'ın yönetimini bilerek seçen Filistinlilerin masum siviller olmadığını iddia etti.

"GAZZE DÜMDÜZ EDİLMELİ"

Jerusalem Post gazetesindeki "Kesin sonuç gerekli" başlıklı makalede oğul Şaron, ABD’nin İkinci Dünya Savaşı sırasında Hiroşima ve Nagazaki’ye attığı atom bombasına gönderme yaparak Gazze’yi ‘dümdüz’ etmek gerektiğini söyledi.

"Filistin'le savaşta orta yol yok" diyen Gilad Şaron, "Gazze’de taş üstünde taş bırakmamalıyız. Bütün Gazze’yi dümdüz etmeliyiz. Japonlar yeterince çabuk teslim olmadıkları için Amerikalılar Hiroşima ile durmadı, Nagazaki’yi de vurdu’ dedi.

"ASIL MASUM İSRAİLLİLER"

Gazze’deki sivillerin Hamas’ı seçtikleri için masum olmadığını ve bu seçim neticesinde bir bedel ödemeleri gerektiğini savunan İsrail eski Başbakanı Ariel Şaron'un oğlu Gilad Şaron, "Gazze’deki masum sivillere zarar gelmesini önlemeye çalışmak, sonunda gerçek masumların yani İsraillilerin zarar görmesine sebep olacak. Gazzeliler Hamas’ı seçtikleri için masum değil, sonuçlarına katlanmalılar" görüşünü savundu.

Hamas’ı teslim olmaya zorlamak için Gazze’nin tüm altyapısını yok etmek gerektiğini dile getiren Şaron, Gazze’ye tam abluka çağrısı yaptı.

Oğul Şaron, "Gazze’de elektirik olmamalı, benzin ya da hareket eden tek bir araç, hiçbir şey olmamalı. İşte ancak o zaman gerçekten ateşkes çağrısı yaparlar" dedi.

BEYRUT KASABI

Gilad Şaron’un babası Ariel Şaron, 1982 yılında Lübnan’da bulunan Sabra ve Şatilla mülteci kamplarında, çocuk ve kadın dahil binlerce Filistinlinin katledilmesinin planlayıcısı olmakla itham edilmişti.

"Beyrut Kasabı" olarak adlandırılan Şaron, 16 Eylül 1982 tarihinde İsrail yanlısı aşırı sağcı Hıristiyan Falanjist milislerin Batı Beyrut'ta Sabra ve Şatilla mülteci kamplarındaki katliamını organize etmekle suçlanmıştı.

İsrail Meclis Araştırma Komisyonu, Şaron'u katliamdan sorumlu tutmuştu. Bunun üzerine Ariel Şaron savunma bakanlığı görevinden istifa etmek zorunda kalmıştı.

BABA ŞARON BİTKİSEL HAYATTA

Şaron, 2001'de İsrail'de başbakanlık koltuğuna oturmuş ancak 2006 yılında geçirdiği beyin kanaması sonucu görevini bırakmak zorunda kalmıştı. Ariel Şaron hala İsrail’in Negev Çölü’ndeki çiftliğinde bitkisel hayatta bulunuyor.

ntvmsnbc

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;