Geceye damga vurdular

Beyoğlu Belediyesi ve TÜRSAK Vakfı, Türk sinemasının 100'üncü yılında Kültür Bakanlığı'nın da desteğiyle özel bir projeye imza attı

25 Mart 2015, Çarşamba 08:47
A A

Beyoğlu Belediyesi ve TüRSAK Vakfı, Türk sinemasının 100'üncü yılında Kültür Bakanlığı'nın da desteğiyle özel bir projeye imza attı. Sinema dünyasından 200 kişi, 'Türk sinemasının en iyi 10'lar'ını seçti. Sinemanın en iyi '10 drama filmi', '10 komedi filmi', '10 yönetmeni', '10 drama kadın oyuncusu' gibi 11 kategoride belirlenen isim ve yapımlara ödülleri önceki gece CVK Bosphorus Park Hotel'de düzenlenen törenle verildi.

Gecede ödül alan isimler arasında Nebahat çehre, Selda Alkor, Fikret Kuşkan, Hülya Avşar, Meltem Cumbul, Fatoş Günay, Ayşen Gruda, Binnur Kaya, Demet Akbağ, Nevra Serezli, Perran Kutman, Yasemin Yalçın, Ata Demirer, Cem Yılmaz, Engin Günaydın, Metin Akpınar, İlyas Salman, İzzet Günay, Ediz Hun, Yavuz Turgul ve Zeki Demirkubuz da vardı. ödülleri yine ünlü isimler takdim etti.

Farah Zeynep Abdullah, Buğra Gürsoy, Melisa Sözen, Serkan Keskin, Nesrin Cevadzade, İlker Kaleli, Bergüzar Korel, Selçuk Yöntem, Serenay Sarıkaya, Hatice Şendil, Cansel Elçin, Ezgi Mola, Murat Yıldırım, Sinem Kobal, Zafer Algöz, Hatice Aslan, Barış Kılıç, Nihal Yalçın ve Engin Altan Düzyatan, ödül vermek için sahneye çıktı.

OYUNCULAR ŞARKI SöYLEDİ Ceyda Düvenci ile Yekta Kopan'ın sunduğu gece, ENBE Orkestrası'nın konseriyle renklendi. Orkestraya “Fırat türküsünde Bergüzar Korel, “Firuzede Serenay Sarıkaya, “Dağlar Dağlar şarkısında da Zafer Algöz eşlik etti. Gecenin toplu fotoğrafını ise duayen fotoğrafçı Ara Güler çekti.

Cem Yılmaz ve Hülya Avşar'ın dans şovu alkış topladı.

Gecede Cem Yılmaz ve Ata Demirer de ödül aldı.

"Bergüzar Korel, " Fırat" türküsünü söyledi.

ALTIN KELEBEK ONURUMU KURTARDI Perran Kutman, ödül alırken duygusal bir konuşma yaptı: “Şehnaz Tango kaldırıldı. Gece eve giderken aya baktım, 'Onurum kırıldı, onurumu kurtar' dedim. O sırada telefon geldi, 'Altın Kelebek ödülü aldınız' dediler.

Sinem Kobal, gecede modacı ikizler Raisa ve Vanessa'nın tasarımını tercih etti.