'Gel Feriha geeel'

Yalova'da kent merkezinde bulunan evcil hayvan dükkanındaki kafesinden kaçan 'Feriha' adlı örümcek maymunu, 3 saate yakın süren kovalamacanın ardından girdiği çantacıda yakalandı

23 Kasım 2012, Cuma 07:44
A A

Saat 10.00 sıralarında evcil hayvanların satıldığı mağazada kafesini açarak kaçan ’Feriha’ adlı maymun, herkesi seferber etti. Maymun, mağazanın hemen yanındaki Cevdet Aydın Parkı’ndaki ağaçlara tırmandı. Haber verilmesi üzerine gelen zabıta ekiplerinin de indiremediği ’Feriha’yı yakalama çalışmalarına vatandaşlar da katıldı.

BİR ÇOCUK AKIL ETTİ

Maymun, Erman Kösoğlu adlı çocuğun attığı elma ve armudu almak için ağaçtan indi ama yine yakalanamadı. Bu kez kovalamaca Yalova sokaklarında vatandaşların meraklı bakışları arasında sürdü. Fatih Caddesi’nde bir çanta mağazasına giren ’Feriha’nın firarı, burada son buldu. Yakalanan Feriha, petshopa teslim edildi.

SATIŞ FİYATI 1500 TL


Mağaza sahibi Ceyhun Biner ise 1.5 yaşındaki ’Feriha’nın kafesinin kapısını açarak kaçtığını söyledi. ’Feriha’nın çok zeki olduğunu belirten Biner, hayvanın satış fiyatının bin 500 TL olduğunu açıkladı.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;