Geleneksel güzellik anlayışını yerle bir eden 17 harika kadın

Kendimizi,  insanları, özellikle de kadınları görünüşleriyle yargıladığımız günümüz dünyasına ait hissetmek çok zor. Dünyaya geldikleri hallerinden memnun, kendilerini oldukları gibi seven ve bu konudaki duygu ve deneyimlerini tüm dünyadaki kadınlara anlatan, ilham verici paylaşımlarıyla sosyal medyayı sallayan 17 harika kadını size tanıtmaktan çok mutluyuz. Alışılmışın dışında, başkaları tarafından kusurlu bulunan yüzlere ve bedenlere sahip ve bu yüzden hayatları boyunca zorbalığa uğrayan bu kadınlar hikayeleriyle her yaştan hemcinslerine cesaret ve umut aşılıyor…  

27 Ocak 2018, Cumartesi 14:00 Son Güncelleme: 05 Şubat 2018, Pazartesi 16:01
A A
Sophia Hadjipanteli

Sophia Hadjipanteli

Kıbrıslı bir model olan Sophia Hadjipanteli sıra dışı özelliğiyle tüm sosyal ağları sarmış durumda. Kaşlarının arasını almayan model ünlü modacıların gözdesi ve geleneksel güzellik anlayışını yerle bir ediyor.  

Ilka Brühl

Ilka Brühl

Ilka Brühl ektodermal displazi hastalığıyla doğmuş. Ancak bu genetik bozukluk hiçbir zaman moralini bozamamış. Şimdilerde hayat hikayesinin fotoğraflarını Instagram’dan paylaşıyor ve görevinin dünyaya herkesin güzel olduğunu anlatmak olduğunu söylüyor.  

Swantje Paulina

Swantje Paulina

Swantje Paulina hiçbir zaman yüzünü kaplayan çilleri gizlemeyi düşünmemiş. Çillerinin doğa ananın hediyesi olduğunu düşünen Swantje Paulina’nın Instagram’da 200 binden fazla takipçisi var.  

Dru Presta

Dru Presta

21 yaşındaki Dru Presta sadece 103 santim boyunda. Özellikle çocukluğunda bu durumu yüzünden zorbalığa uğradığını anlatıyor. Ama bu durumu onu model olma hayalinden vazgeçirememiş. Bir yandan moda pazarlaması okuyan genç model moda dünyasını temelinden sarsıyor.  

Aleece Wilson

Aleece Wilson

“Hiçbir zaman bir manken olabileceğimi düşünmedim çünkü hiç bana benzeyen manken görmemiştim.” diyor Aleece Wilson. Şimdi ise Alexander Wang and Marc Jacobs gibi tasarımcıların podyumlarında boy gösteriyor.  

Laura Lind

Laura Lind

Unique Models’in yeni yıldızı olan Laura Lind henüz kariyerinin başında olsa da, çeşitliliği savunan ajansının güzellik kalıplarını yıkan son üyesi oldu.  

Simone Thompson

Simone Thompson

Başkalarının nasıl göründüğü hakkındaki düşüncelerini umursamamayı öğrenen ve kendine olan güvenini sağlamlaştıran Simone Thompson’ın bu tavrı Puma, Fendi, Marc Jacobs, Miu Miu gibi birçok markayı etkisi altına almış durumda.  

Coralie Jouhier

Coralie Jouhier

28 yaşındaki Fransız model Coralie Jouhier mesleğe ilk adımlarını atıyor. Benzersiz görüntüsünün işini zaman zaman zorlaştırdığını söylese de saç ve ten rengini çok sevdiğini söyleyen Coralie’ye göre bu özellikleri ona ailesi tarafından verilmiş bir armağan.  

Arina Lubiteleva

Arina Lubiteleva

Ukraynalı model kusurlarının aslında ona avantaj olduğunu düşünüyor. Amacı kendinden yola çıkarak dünyadaki tüm genç kızları etkilemek. Bu yüzden kalın kaşlarını ve büyükçe kulaklarını gizlemeyip dergilere poz vermeyi sürdürüyor.

Luna Schulze

Luna Schulze

Ayrık dişlerine rağmen kocaman gülümsemesini asla kaybetmeyen sempatik Luna Schulze de Unique Models ajansıyla çalışıyor.  

Ashley Soto

Ashley Soto

12 yaşındayken vitiligo hastalığına yakalanan Ashley Soto yıllarca bu yüzden zorbalığa uğradığını anlatıyor. Zaman içinde sıra dışı görünüşünü kabullenmeyi öğrenen genç kadın şimdilerde tüm bedenini bir sanat projesine dönüştürüyor.  

Refilwe Modiselle

Refilwe Modiselle

Ana vatanında kimsenin güzel kabul etmediği Refilwe Modiselle’e moda dünyası kucak açtı ve onu dünyanın en başarılı albino mankenlerinden biri haline getirdi.  

Seana Steele

Seana Steele

Modellik ve oyunculuk kariyerine yeni başlayan Seana Steele insanların görüntüsüyle ilgili söylediği kötü sözlere kulaklarını tamamen tıkamış. Seana aynı zamanda Body Positive hareketinin aktivisti.    

Em

Em

Gerçek ismini paylaşmayan vitiligo hastalığına sahip Em, Instagram’da takipçileriyle en güzel fotoğraflarını ve motive edici yazılarını paylaşıyor.      

Mikayla Holmgren

Mikayla Holmgren

Mikayla Holmgren Miss Minnesota güzellik yarışmasında yer alan ilk down sendromlu kadın olarak tarihe geçti. Yarışmada iki ödül birden kazanan Mikayla cesaretiyle tüm dünyadaki milyonlarca kadın için ilham perisi oldu.  

Lotte Zuidema

Lotte Zuidema

Standart dışı görüntüsüyle başarılı olan bir diğer model de Lotte Zuidema. Lotte’ye bayılan ünlü fotoğrafçılar güzelliği, karizması ve bireyselliğiyle işine çok şey kattığına inanıyorlar.  

Tabria Majors

Tabria Majors

Victoria’s Secret meleği olan büyük beden manken Tabria Majors güzel ve seksi olmak için zayıf olmak gerekmediğinin adeta canlı kanıtı. Arkadaşlarıyla eğlenceli podcastler yayınlayarak cesaret dolu maceralarını paylaşıyorlar.