Gemi ikiye bölündü!

Kilyos açıklarında demirli bulunan Kamboçya bayraklı bir yük gemisi karaya oturarak ikiye bölündü

08 Eylül 2009, Salı 10:03
A A

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, Mersin’den Rusya’ya gitmekte olan geminin Kilyos açıklarında fırtınaya yakalanarak ikiye bölündüğünü bildirdi. İkiye bölünen geminin personelinin kurtarma çalışmalarının sürdüğü kaydedildi.
Konuya ilişkin Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’nden açıklama yapıldı. Açıklamada şöyle denildi:

"07.09.2009 tarih saat 17:00 civarında Kilyos açıklarında demirli vaziyetteki Kamboçya bayraklı Kramco isimli kuru yük gemisinin kırılması neticesinde batma tehlikesine maruz kaldığı ihbarının alınması üzerine derhal Kıyı Emniyeti 1 ve Kıyı Emniyeti 9 hızlı tahlisiye botları ile Kurtarma 3 römorkörü olay mahalline sevk edilmiştir.
Saat 17.00’da Kıyı Emniyeti 1 olay mahalline intikal etmiş, olay mahallinde iki kişinin denizde olduğu tespit edilmiş ve derhal kurtarma çalışmalarına başlanmıştır. Saat 17.35 itibarı ile denizde bulunan bir kişi kurtarılmıştır bir kişi de kara tahlisisye ekipleri tarafından karadan alınmak üzeredir. Saat 17.40 itibarı ile kazazede geminin yaşam mahalli koparak gemiden ayrılmıştır. Saat 18.00 itibarı ile toplam 7 kişi kurtarılmıştır. Çalışmalar devam etmektedir."

ANKA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;