Genç görünmek için bunları yapın! Sizi yaşlı gösterecek 13 stil seçimi

Herkesin bireysel stil tercihleri yıllar içinde şekillenir. Hepimiz kendimize yakıştığını düşündüğümüz şeyleri giymek, belli şekillerde makyaj yapmak ya da saçlarımızı alıştığımız şekilde şekillendirmek isteriz. Ancak bazı stil tercihleri görüntümüze yıllar ekleyip olduğumuzdan daha yaşlı görünmemize sebep olabilir. İşte size kaçınmanız gereken stil tercihleriyle ilgili öneriler…  

01 Şubat 2018, Perşembe 10:11
A A
1 Ergen kıyafetlerinden vazgeçin

1 Ergen kıyafetlerinden vazgeçin

Stil kuralları da yaşla birlikte değişir. Pırıltılı jeanler ve çizgi film karakterli tişörtler sizi 16 yaşınıza geri göndermez. Tam aksine bu kıyafetler bu yaş farkını daha da vurgulayacaktır. Sade bir jean ve iyi kesimli bir beyaz gömlek harika görünecektir. 

2 Retro stillerle vedalaşın

2 Retro stillerle vedalaşın

Moda trendleri gelip geçicidir. Yıllar arasında takılıp kalmayın. 10 yıl öncenin trend stilleri artık modası geçmiş birer görüntü yaratacaktır. Beden tipinize uygun güncel trendleri yakalayarak gençleşin. 

3 Kıyafetlerinizin ölçeğini ayarlayın

3 Kıyafetlerinizin ölçeğini ayarlayın

Son trendlere yakından bakarsanız ölçeğin ne kadar önemli olduğunu görürsünüz. Doğru ölçüler görünümünüzü düzeltecek en önemli etmenlerden birdir. Bol paça bir pantolonla dar üstler giymek gerekirken skinny jeanlerle bol üstleri kombinlemelisiniz. 

4 Saç şeklinizi değiştirin

4 Saç şeklinizi değiştirin

Uzun ve düz saçlar yüzünüzdeki yaşa bağlı değişimleri daha çok vurgulayıp yaşınızı ortaya çıkarır. Omuz hizasındaki ya da daha kısa katlı kesimleri deneyin. Yüzünüz daha genç ve parlak görünecektir. 

5 Bronzerı doğru uygulayın

5 Bronzerı doğru uygulayın

Burun, çene ve alna uygulanan bronzer sizi daha yaşlı gösterecektir. Bundan kaçınmak için bronzerı 3 hamlede uygulayın: Alnınızın ortasından başlayıp iki yana doğru, yanağınızın ortasından çenenize ve ensenize doğru. Bu teknikle cildiniz hem bronz hem de daha aydınlık görünecektir. 

6 Gözlük için doğru çerçeve

6 Gözlük için doğru çerçeve

Gözlükler yüzümüzün görüntüsünü tamamen değiştiren birer aksesuar olarak yıllardır hayatımızda. Seçeceğiniz çerçevenin mutlaka modern ve yüz hatlarınıza uygun olmasına dikkat edin. 

7 Doğal güzelliğinizi makyajla zenginleştirin

7 Doğal güzelliğinizi makyajla zenginleştirin

Dudaklar, kaşlar ve gözler yaşımızla ilgili olarak çok önemlidir. Yıllar içinde dudaklarımız incelir, kaşlarımızın rengi açılır. Yaşımızın bu olumsuz etkilerinden kaçınmak için makyaj yapmalı ancak parlak rençlerden kaçınmayı da unutmamalıyız. 

8 Kemeri unutmayın

8 Kemeri unutmayın

Bol kıyafetler sizi dağınık göstereceği gibi kilolu ve bu yüzden de olduğunuzdan yaşlı gösterecektir. Bunun yerine belinizi kemer kullanarak vurgulayın ve kıvrımlarınızın ortaya çıkmasını sağlayın. 

9 Aksesuarlarınızı doğru kombinleyin

9 Aksesuarlarınızı doğru kombinleyin

Stil sahibi bir görüntü için ayakkabı, çanta, kemer kombini çok önemli. Bu 3 aksesuarı aynı renkte kullanmanın modası geçti. Böyle yapmak yerine seçtiğiniz birini dikkat çekecek bir renkte seçip vurgulayın ve diğerlerini sade bırakın. 

10 Ruj renginizi değiştirin

10 Ruj renginizi değiştirin

Koyu renk rujlar dudakları daha ince ve daha yaşlı gösterir. Bundan kaçınmak için daha açık renk rujları denekte fayda var. Vazgeçmek istemezseniz de çilek, kiraz gibi meyveleri deneyebilirsiniz. 

11 Allığı doğru uygulayın

11 Allığı doğru uygulayın

Allığı elmacık kemiklerinin üzerine sürmek gerekir bilgisi sadece genç kızlar için gerekli. Yaşla birlikte değişen yüz şeklimiz için bu uygulama sadece kırışıkları vurgulamak anlamına geliyor. Doğru uygulama için allığınızı yanakların altından başlayıp şakaklara doğru yukarı çekerek sürmek gerekiyor. 

12 Ellere özel önem gösterin

12 Ellere özel önem gösterin

Ellerimiz yaşımızı ele veren ilk yerlerimizden biri. Şeftali, mor ve inci pembesi tonları cildinizle kontrast yaratarak ellerinizi daha yaşlı gösterir. Bunun yerine parlak beyaz, güvercin beyazı ya da krem beyazı gibi tonları tercih edin. Yuvarlak tırnak şekli hem sade ve başarılı manikür için hem de tırnakların sağlıklı uzaması için daha iyidir. 

13 Gülmeyi ihmal etmeyin

13 Gülmeyi ihmal etmeyin

Çok gülmenin kırışıkları arttıracağı ve sizi daha yaşlı gösterdiği bilgisine itibar etmeyin. 

Gülümsemek sizi insanların gözünde mutlu, pozitif ve bu yüzden de daha genç gösterecektir.