Genç: Hatam olsa istifa ederdim

Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın konuşmasına yaptığı sözlü müdahaleyle ilgili tepkilere yanıt veren CHP'li Kamer Genç, 'Emine Hanım değil benim eşim de olsa müdahale ederdim. Olayda hiçbir hatası bulunmadığını savunan Genç, şöyle konuştu: Hatam olsa istifa ederdim

28 Kasım 2013, Perşembe 17:36
A A

Genç, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Japonya Büyükelçiliği’nde Emine Erdoğan’ın konuşması sırasında, protokolde temsil yetkisi olmaması nedeniyle "Hangi sıfatla konuşuyorsun" dediğini, ancak bunu Emine Erdoğan’ın duymadığını savundu.

Genç, bu sırada korumaların kendisine müdahale ettiğini, ardından da Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın geldiğini anlattı.

 

 

Bu olayda hiçbir hatasının olmadığını savunan Genç, şunları söyledi:

'KENDİMİ HATALI HİSSETSEM İSTİFA EDERDİM'

"Devletin protokolüne ters düşen her harekete müdahale ederim. Emine Hanım olmasaydı da Tayyip Erdoğan’ın oğlu da olsaydı müdahale ederdim. Burada bir hakaret yok. Kadına karşı bir şiddet değildi bu. Benim hiçbir zaman kadınlara karşı en ufak bir saygısızlığım yoktur. Ama şimdi linç kampanyası ile karşı karşıyayım. Bu ruh bu bedenden çıkmadıkça ben mücadeleme devam edeceğim. Ben burada kendimi hatalı hissetsem partimden de milletvekilliğinden de istifa ederim."

Genç, "yine olsa yine aynı tepkiyi göstereceğini" belirterek, "Emine Hanım değil benim eşim de olsa müdahale ederdim" dedi.

Kendisine yönelik "sarhoştu" şeklinde ithamlarda bulunulduğunu kaydeden Genç, hayatı boyunca sarhoş olduğuna dair bir anısının bulunmadığını anlattı.

Kamer Genç, bir soru üzerine, partisinin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisine bu konuda bir şey sormadığını, sorması halinde olayın özünü anlatabileceğini söyledi.

AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;