Genç Milliler Avrupa şampiyonu

Türkiye, FIBA Genç Erkekler Avrupa Basketbol Şampiyonası'nın final maçında Sırbistan'ı 85-68 yenerek Avrupa şampiyonu oldu

03 Ağustos 2014, Pazar 22:56
A A

Genç Erkekler Avrupa Şampiyonası finalinde Sırbistan’ı 85-68 mağlup eden Türkiye Genç Milli Basketbol Takımı, şampiyon oldu. Türkiye Genç Milli Basketbol Takımı final maçında Sırbistan’ı 85-68 mağlup ederek, üst üste 2. şampiyonluğunu kazandı. Milliler, 1988’de Yugoslavya’dan sonra ilk kez arka arkaya 2 kez şampiyon olan takım oldu. Mücadeleyi, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, FIBA Avrupa ve Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, FIBA Genel Sekreteri Kamil Novak, TBF Yönetim Kurulu Üyeleri ve Türkiye Basketbol Federasyonu ile FIBA yetkilileri de izledi.

Ay-yıldızlı ekip oyunu baştan sona üstün götürdü. Karşılaşmanın başında sayılar bulan milliler, baskılı oyunu sürdürerek farkı açmaya devam etti. Türkiye Genç Milli Basketbol Takımı 3. çeyrekte Sırbistan’la arasındaki farkı 24 sayıya kadar çıkardı. Art arda basketler bulan milliler hiç geri düşmedi ve Sırbistan’ı 85-68 mağlup ederek, kupanın sahibi oldu.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;