Genç oyuncuları kızdıracak sözler

Serdar Gökhan ve Ediz Hun'dan genç oyunculara kıyafet eleştirisi: 'Yeni yetmeler çapulcu ve pejmürde giyiniyor'

14 Kasım 2009, Cumartesi 13:00
A A

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Uluslararası Bursa İpek Yolu Film Festivali’nin açılış kokteyline katılan Türk sinemasının deneyimli oyuncuları, genç oyuncuların film festivallerine katılırken giydikleri kıyafetleri eleştirdi. Genç oyuncuların festivallere özensiz kıyafetlerle katıldıklarını belirten Serdar Gökhan, “Yeni yetmeler çapulcu ve pejmürde giyiniyorlar” derken, Ediz Hun ise “Genç oyuncular kravat takmasını öğrensinler artık” diye konuştu.

4'üncü Uluslararası Bursa İpek Yolu Film Festivali’nin dün akşam Atatürk Merinos Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen açılış kokteylinde, deneyimli sinema sanatçıları İzzet Günay, Ediz Hun, Nuri Alço, Engin Çağlar, Serdar Gökhan, Suzan Avcı, Yusuf Sezgin, Selma Güneri ile genç oyunculardan Cansel Elçin, Duygu Yetiş, Fırat Çelik, Yetkin Dikinciler ve Fadik Sevin Atasoy katıldı. Kokteylde Türk sinemasının emektar oyuncuları, genç oyuncuların film festivallerine katılırken giydikleri kıyafetleri eleştirdi.
Son dönemde genç oyuncuların festival organizasyonlarına katılırken özensiz giyindiklerini belirten Serdar Gökhan, “Yeni yetmeler çapulcu ve pejmürde giyiniyor. Çapulcu gibi giyinmek hem kendine hem de halka saygısızlık. Kendilerine olmasa bile halka saygı duymaları lazım. Maalesef bu yeni yetmelerde yok. Blue jean ve tişörtle festivale gelinmez. Biz böyle görmedik. Garip bir özenti içindeler. Selametleri başlarına olsun” diye konuştu.

Ediz Hun ise “Ağabeyleri, babaları, dedeleri yaşında biri olarak genç arkadaşlara sesleniyorum. Ödül alırken, festivale katılırken düzgün giyinin. Kravat takmasını öğrensinler artık. Saç sakal birbirine karışmış şekilde ödül almak ayıptır. Ne kadar büyük sanatçı olursanız olun, küçülürsünüz” dedi.

Işıl ARSLAN/BURSA, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;