Genelkurmay'dan açıklama

Genelkurmay'dan akşam saatlerinde gelen açıklamada, "Silahlı çatışmada 5 terörist öldürüldü, 1 terörist yaralı olarak ele geçirildi" denildi

11 Nisan 2015, Cumartesi 19:12
A A

Genelkurmay Başkanlığı'ndan, Ağrı'nın Diyadin İlçesi Yukarıtütek Köyü bölgesinde teröristlerce açılan ateş sonucu 4 askerin yaralandığı, bölgeye takviye ekiplerin gönderildiği ve çatışmanın devam ettiği bildirilmiş, bölgeye çok sayıda takviye kuvvet gönderilmişti.

Genelkurmay'dan akşam saatlerinde gelen açıklamada, "Silahlı çatışmada 5 terörist öldürüldü, 1 terörist yaralı olarak ele geçirildi. Çatışmada yaralan 4 asker tedavi altına alındı" denildi.

Genelkurmay'ın internet sitesinden yapılan açıklama şöyle:

Ağrı ili Diyadin ilçesi Yukarıtütek köyü bölgesinde Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlerle gün boyu devam eden silahlı çatışmada yaralanan dört personelimiz Ağrı Devlet Hastanesine tahliye edilmiş olup, üç personelimizin yaralarının hafif olduğu ve hayati tehlikelerinin bulunmadığı, bir personelimizin ise ameliyata alındığı hastane yetkililerinden öğrenilmiştir. Yaralı personelimize acil şifalar diliyoruz. Diğer taraftan silahlı çatışmada beş teröristin öldürüldüğü, bir teröristin yaralı olarak ele geçirildiği bilgisi alınmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;