Genelkurmay'dan 'belge' açıklaması

Genelkurmay Başkanlığı irticayla mücadele planı belgesinin medyada yer almasının kaygı verici olduğu açıklamasında bulundu

24 Ekim 2009, Cumartesi 18:58
A A

Genelkurmay Başkanlığı irticayla mücadele planı belgesiyle ilgili haberleri, "Bugün, bazı gazetelerde yer alan bir ihbar mektubu ve mektubun odağındaki gelişmelerin öncelikle medyada yer almasının sağlanması, hukuk devleti adına kaygı verici ve çok düşündürücüdür" şeklinde değerlendirdi.

Genelkurmay Başkanlığı internet sitesine akşam saatlerinde irticayla mücadele planına ilişkin ıslak imzayı içeren belgenin bulunduğu yolundaki haberlerle ilgili bir "Bilgi Notu" yayımlandı.

GENELKURMAY'IN BİLGİ NOTU

1.Bugün, bazı gazetelerde yer alan bir ihbar mektubu ve mektubun odağındaki gelişmelerin öncelikle medyada yer almasının sağlanması, hukuk devleti adına kaygı verici ve çok düşündürücüdür.

2.Benzerlerine sıklıkla rastlanan ihbar mektubu haberinin medyada veriliş biçimindeki ölçü ve duyarlılık derecesinin yayın organlarına göre gösterdiği farklılık da hayli dikkat çekicidir.

3.Hukuk devletinde her şeyin yasalara uygun olarak yürütülmesine hiçbir kimsenin ve hiçbir kurumun itirazı olamaz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;