Geniş band internet artık Türkiye'de

Abu Dhabi merkezli uydu operatörü Yahsat, Türkiye'de uydu üzerinden geniş band internet hizmetini başlattığını duyurdu

22 Kasım 2013, Cuma 10:48
A A

Devlet kurumlarından sanayi kuruluşlarına, bankalardan eğitim kurumlarına ve ev kullanıcılarına kadar geniş bir kesimin kullanımı için tasarlanan servis, özellikle internet erişim imkanı kısıtlı olan bölgelerde geniş band uydu internet hizmeti sağlayarak, kullanıcılarına yeni fırsatların önünü açacak.

YahClick, Yahsat’ın hizmet ortağı ClickNet Telecoms ve SatNet vasıtasıyla ülke çapında iş yerlerine, kamu kurumlarına, özel kuruluşlara ve ev kullanıcılarına dağıtılacak. Uydudan iletilecek geniş band internet hizmeti, henüz internet bağlantısı olmayan veya bağlantısı yetersiz bölgelere yüksek hızlı ve güvenilir internete anında ve yüksek kapasiteyle bağlantı sağlayacak.

YahClick servisini Türkiye’de hizmete alan Yahsat şirketinin Ticari Operasyonlardan Sorumlu Lideri Shawkat Ahmed “İnternetin yayılımı yıldan yıla artmış ve Türkiye’de kullanıcı sayısı 40 milyona ulaşmış olup internete bağlanma ihtiyaç ve isteği hâlâ artmaktadır. Yenilikçi bir teknoloji ile sunulan YahClick servisi oldukça ekonomik ekipman ve servis ücretleri ile iş dünyası ve ev kullanıcılarına hizmet verecektir. Özellikle internet bağlantısı konusunda altyapı sıkıntısı çeken bölgeler internet erişimini rahatlıkla sağlayabileceklerdir” dedi.

KOLAY KURULUMLA INTERNET

Türkiye’de sistemin dağıtımını yapan ClickNET markası Genel Müdürü Dr. Faruk Sarı, “YahClick Türkiye’de özellikle internet altyapıları iyi olmayan bölgelerde uydudan oldukça rekabetçi ve yüksek hızlarda internet bağlantı imkanı sunacaktır. Bu yeni servis ile geniş band altyapısı olmayan bölgelerde altyapı çalışmalarını beklemeden kolay kurulumlar ile internet elde edilebilecektir” dedi.SatNet’in Satış ve Operasyon Direktörü Ahu Atakan,“YahClick’in teknolojideki alışkanlıkları değiştireceğine ve Türk pazarına hak ettiği gerçek değeri katacağına inanıyoruz. Ekonomimizin gelişmesi için ülkelerin ve aynı fikri paylaşan insanların bir araya getirilmesine ihtiyaç duyuyoruz. Türk insanına iş, sağlık, eğitim ve eğlence alanlarında Yahsat ile beraber yüksek hızlı internet bağlantısı sağlayacağımız için son derece heyecanlıyız” dedi.

YAHCLICK HAKKINDA...

2012’de hizmete giren ve şimdi 11 ülkede faal olan YahClick, kısa sürede önde gelen bir hizmet ortağı olacak. YahClick, ikinci uydusu olan Y1B uydusu üzerinden Ka-band multi-spot beam teknolojisi ilekapsama alanı içindeki ülkelerde yüksek kalitede ve düşük maliyetli internet hizmeti sunmayı
planlıyor.

Yahsat, Orta Doğu ve Afrika’da çok-amaçlı uydu hizmetlerini kamu ve özel kurumlara sunan ilk şirket. Bu hizmetlere Orta Doğu, Avrupa Afrika, Orta ve Güney Batı Asya’da geniş band internet, yayıncılık (radio-tv), iletişim dahil.

Bugün itibariyle YahClick; Angola, Güney Afrika, Tanzanya, Afganistan, Yemen, Güney Sudan, Irak, Nijerya, Kenya, Uganda ve merkezinin bulunduğu Birleşik Arap Emirlikleri olmak üzere 11 piyasada faal.


 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;