Gerçek olduğuna inanamayacağınız 7 şaşırtıcı pasta

Yaş pasta denilince eminiz aklınıza klasik hemen her pastanede bulabileceğimiz; meyveli, krokanlı, çikolatalı pastalar geliyordur. Fakat bazı şefler hayal gücünü zorlayıp, daha önce kimsenin görmediği, görenin de anlam veremediği pastalar yapıyor. Bu listemizde de birbirinden ilginç tasarımlara sahip pastaları daha yakından okuyacaksınız.

10 Ocak 2018, Çarşamba 15:41
A A
En büyük pasta

En büyük pasta

Şu ana kadar rekorlar kitabına giren birçok tuhaf rekoru görmüşsünüzdür. Dünyanın en büyük pastası gördüklerinizin en ilginci olmasa da pastanın ağırlığını duyunca küçük çaplı bir şok geçirebilirsiniz. 8 Şubat 2004'de Amerika Connecticut'ta bulunan Mohegan Sun Otelinin şefi tarafından hazırlanan bu dev pastanın ağırlığı tam 6.818 tondur ve bu pasta devasa boyutlarıyla Guinness Rekorlar Kitabına dünyanın en büyük pastası olarak girmiştir.

Yılan pasta

Yılan pasta

Yılandan çok korkuyorsanız bu pasta kesinlikle sizin doğum günü pastanız olmamalı. İlk bakışta ürküten bu dev yılan pasta son yıllarda trend haline gelmiş tasarım pastalardan sadece bir tanesidir ve pastanın gerçek bir yılan olmadığına anca dilimleyip içerisindeki keki görünce anlayabiliyorsunuz. Sarı boğa yılanından esinlenerek yapılan bu yılan pasta sizce de gerçek gibi durmuyor mu?

En fazla pasta mumu

En fazla pasta mumu

Geçtiğimiz günlerde Rekorlar Kitabı'na yine bir ilginç rekor girdi. Ruhani öğretmen Sri Chinmoy anısına düzenlenen bir organizasyonda pasta üzerinde 72 bin 585 mum yakıldı. 1 dakikaya yakın yanmaya devam eden mumlar ortaya dev bir ateş çıkardı. Neyse ki ateş etrafa sıçramadan güç bela söndürüldü.

Game of Thrones pastası

Game of Thrones pastası

Game of Thrones hayranı olan oğluna doğum gününde muazzam bir sürpriz hazırlayan anne hazırladığı efsane pastayla oğlunu dünyanın en mutlu insanı yapmıştır. Game of Thrones demir tahtının ve Tyrion Lannister'in yer aldığı pastanın her halinden ince düşünülmüş ve yetenekli eller tarafından yapıldığı anlaşılmakta.

Korkunç pastalar

Korkunç pastalar

Katherine Dey's adlı pastanesi bulunan kadın aslında hemşiredir ve uzun yıllar hastanelerin acil servislerinde çalışmıştır. Bu korkunç görünümlü pastalar da kadının deneyimlerinin sonucu ortaya çıkmıştır. İnsan beyni, plasenta, kalp, bebek ve daha nice korkunç şekildeki pastalar karşıdan pek yenilebilir durmasa da Amerika'da birçok kişi tarafından beğenilip yenilmekteymiş. Peki siz kalp veya beyin şeklinde bir pasta yemek ister miydiniz?

Düğün pastası

Düğün pastası

Pastacı Natalie Sideserf adındaki kadın düğün pastası için oldukça korkunç ve ilginç bir pasta hazırlamış. Kocası David'in korku filmlerine olan tutkusunu bilen kadın hem eşine hem de davetlilere böyle alışılmışın dışında bir pasta hazırlayarak sürpriz yapmak istemiştir. Kendi portrelerinden gerçeğe yakın bir pasta hazırlayan kadın altına da 'Ölüm bizi ayırana dek. ' yazmıştır. Peki siz düğününüzde böyle bir pastayı kesmek ister miydiniz?

Başarısız pastalar

Başarısız pastalar

Pasta yapmak ciddi bir sanattır ve öyle her vitrinde veya internette görülen pastanın yapılması öyle düşünüldüğü kadar kolay değildir. Hayal edilen pastanın gerçeğe dönüştürülebilmesi için öncelikle yetenek sonrasında ise eğitim ve pratik gerekmektedir. Tabii bunların hiçbirine sahip olmadan tasarım pasta yapmaya kalkan kişiler ortaya böyle komik ve başarısız pastalar çıkarmışlardır.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.