Gerçek polise inanamadı

Bursa'da kendisini polis olarak tanıtan dolandırıcılar İstanbul'da bir müzik şirketi sahibini 51 bin lira dolandırmak üzereyken polis olaya müdahale etti

20 Kasım 2012, Salı 13:33
A A

İş adamını arayan gerçek polisler parayı yollamamasını söyledikleri şirket sahibine gerçek polis olduklarına inandıramadı. Polis banka hesabına bloke koyarak 51 bin lirayı kurtardı.

Bursa’nın Gemlik İlçesinde yaşayan İ.G. (27), V.Y. (48) ve M.G. (34), İstanbul’da yaşayan müzik şirketi sahibi H.A.’yı arayarak kendilerini polis olarak tanıttılar. İş adamına banka hesaplarının bölücü terör örgütü tarafından kullanıldığı ve 51 bin lira yollarsa soruşturmayı kapatacaklarını söylediler. Dolandırıcılara inanan H.A. parayı Bursa Altıparmak semtinde bir banka şubesine havale etti.

Banka memurları bu kişilerden şüphelenerek hemen Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerine parayı yollayan kişinin telefonu ve adresini verdi. Müzik şirketi sahibini arayan polis, dolandırıldığını söyleyerek havale işlemini hemen iptal etmesini söyledi. Gerçek polislere inanamayan H.A. işlemi iptal etmedi.

PARA İŞ ADAMINA İADE

Bunun üzerine parayı bloke ettiren polis, parayı çekmeye gelen İ.G., V.Y. ve M.G.’yi gözaltına aldı. 51 bin lirayı kurtaran polis parayı iş adamına iade etti. Yakalanan üç zanlı ’örgüt kurmak ve nitelikli dolandırıcılık’ suçundan adliyeye sevk edildi.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;