Gezi Parkı gözaltılarında flaş gelişme

Gezi Parkı odaklı eylemlerde polise ve esnafa şiddet uyguladıkları iddiasıyla gözaltına alınan ve tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk edilen 4 kişi serbest bırakıldı

19 Temmuz 2013, Cuma 18:58
A A

Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’nde tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edilen 4 kişi, nöbetçi hakimliğe çıkarıldı.

Burada da ifade veren 4 kişinin, adli kontrol tedbiri uygulanarak serbest bırakılmasına karar verildi. Adli kontrol kapsamında bu kişiler hakkında yurt dışına çıkış yasağı konularak, her hafta karakola gidip imza atmalarına hükmedildi.

Ayrıca savcılıkça adli kontrol talebiyle mahkemeye sevk edilen diğer 4 kişi hakkında da yurt dışına çıkış yasağı konuldu ve her hafta karakola gidip imza atmalarına karar verildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin, Özel Harekat Şube Müdürlüğü polislerinin desteğiyle 16 Temmuz’da yaklaşık 100 adrese gerçekleştirdiği operasyonda gözaltına alınan 29 kişi, emniyetteki işlemlerinin ardından Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na getirilmişti.

Burada savcılıkça ifadeleri alınan 29 şüpheliden 4’ü tutuklama, 4’ü de adli kontrol talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edilmiş, 21 kişi ise serbest bırakılmıştı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;