Gıda mühendislerinden balonlu eylem

Adana'da, gıda mühendisleri, gıda terörüne tepki göstermek ve sağlıklı gıda tüketimine dikkat çekmek için gökyüzüne balon bıraktı

29 Aralık 2012, Cumartesi 18:48
A A

Merkez Seyhan İlçesi’ndeki Uğur Mumcu Meydanı’nda toplanan Gıda Mühendisleri Odası Adana Şubesi’ne üye yaklaşık 50 kişi, ’Gıda mühendisi olmadan, gıda güvenliği olmaz’, ’Hastalıkların yüzde 78’i gıda kaynaklıdır’ ve ’Gıda mühendislerine adalet istiyoruz’ yazılı dövizler taşıdı.

Grup adına açıklama yapan Gıda Mühendisleri Odası Adana Şubesi Başkanı Doç. Dr. Işıl Var, "Türkiye’de gün geçmiyor ki gıda krizi yaşanmasın ve yediklerimizden biri sağlığa zararlı ilan edilmesin. Bu gıdalar toplum sağlığını çok tehlikeye sokuyor" dedi.

BALONLARI SALDILAR

Gıda terörünü önlemek ve sağlıklı gıda tüketimini yaygınlaştırmak için Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na yeteri kadar gıda mühendisi alınması çağrısında bulunan Doç. Dr. Işıl Var, "Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda resmi gıda denetçilerinin yüzde 25’i gıda mühendisidir. Personel yetersiz olunca işyeri denetimleri gibi görevler yeterince yerine getirilememektedir" diye konuştu. Yapılan açıklamanın ardından gıda mühendisleri ellerinde taşıdıkları balonları gökyüzüne bıraktıktan sonra dağıldı.
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.