Gıda yardımı izdihamı

Gaziantep'te, bir hayırseverin yaptığı 10 TL'lik gıda yardımı, yine bildik izdiham görüntülerinin yaşanmasına neden oldu

04 Eylül 2009, Cuma 16:08
A A

 Şehreküstü Semti'ndeki Şehitler Caddesi'nde her hafta evine gelen yoksullara çeşitli yardımlar yapan çiftçi ve hububat tüccarı Hacı Mehmet Tunalı, ramazan ayı nedeniyle bulgur ve makarna dağıtımı yaptı. Sabahın erken saatlerinde evinin önünde toplanan kalabalığa “Sadece 150 kişilik yardım var, sıraya girin” uyarıları yapan hayırseverin sözüne aldıran olmadı. Hayırseverin evi önünde toplanan kalabalık yardım dağıtımının başladığını duyunca birbirini ezdi. Kapalı alanda yapılan yardım nedeniyle sıcak yüzünden havasız kalan, ezilme tehlikesi geçiren çocuklar ağlarken, kadınlar arasında da zaman zaman kavgalar çıktı.

Yardımın dağıtıldığı yerde işyeri bulunan bazı esnaf da vitrin camları kırılmasın diye kepenklerini kapatmak zorunda kaldı. İzdiham nedeniyle kimi kadınlar ikişer paket bulgur ve makarna alırken, kimileri de evine eli boş döndü. Yardım sırasında içeri girmeyi başaranlara 10 lira değerinde 10 kilo bulgur veya 10 kilo makarna paketi verildi. Saatlerce bekleyerek makarna ve bulgur paketini alanlar görüntülenmemek için yüzlerini de saklayarak hızla uzaklaştı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;