Gidiyorlar gerisi gelmiyor

Salı, 10 Kasım 2009 - 05:00

Kazım Kanat: Öldü. İlker Ateş: Öldü. Meslek erbabı olmamasına rağmen futboldan gelme yorumcu Vedat Okyar: Öldü. Spiker: Orhan Şengürbüz öldü. Erginç İnanç: Öldü. Şimdi yaşayanlara bakıyorum da, ÖLESİM geliyor. Garsona masa dinletenler, atama ile gelenler, yemekteyiz programını anımsatır biçimde cirit atanlar. Meslek ölüyor, adamlar ölüyor, Allah aşkına yaşayanlara bir bakar mısınız? Togay Bayatlı, Ateş’in cenazesinde bunu dedi, iyi insanlar ölüyoru kastederek.

GARİP GELDİ DOĞRUSU

Christoph Daum işini iyi bilir. Galatasaray derbisi kazanılırken, “Aykut Kocaman’ı ön plana çıkaran” bir demeç verdi. Hafta içinde ise transferi anlatırken, “Bunu ben ve Aziz Yıldırım” yapar diye ekledi. Bildiğim kadarı ile Aykut Kocaman taca çıkmaz, taç atar. Daum bunu unutmuş olacak.

EFES PİLSEN’E DAİR

Teşekkürler basketbol hayatımızı zenginleştirdiğin, renklendirdiğin için. Teşekkürler Efes Pilsen, basketbolu salonlarımıza getirdiğin bize bu topraklarda bu harika oyunu sevdirdiğin için. Benden bir kez daha teşekkürler Efes Pilsen.

YUMURTA, KÜFÜR VE ÇİÇEK

Önce Beşiktaş Başkanı’nın arabası tekmelendi, yumurta taaruzuna tutuldu. Ardından, hakaret ve küfüre maruz kaldı. Wolfsburg maçından sonra Denizli ve futbolcular yuhalandı. Ve Trabzonspor maçından sonra çicek verildi. Bu omletten başlayıp, gömü işlemine kadar süren dönemden birden bire çiceğe geçmek garip geldi. Arada unutulan bir şey var. Bunu Fenerbahçe maçı bittikten sonra anlayacağız.

NİHAYET

İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın beklenen ve özlenen bir olaya nokta koydu. Ülkemizde bazı işler kanun hükmü ile olmuyor. Çözüm-2 toplantılarında havanda su dövüldüğünü söylemiştim. Emniyet müdürlerinin kulüplere atanması çok şeyi değiştirecek. Gündemi değiştiren Hüseyin Çapkın müdüre alkışlar. U 17 DRAMI Bakarken Trabzon-Beşiktaş maçını anımsadım. U 17 gibi başlayıp A Milli Takım gibi bitirmeleri manidar geldi. Onlar da son 65 dakika birden bire büyüdüler!