Gizli kalan iki iOS 8 işlevi!

Apple, iOS 8 tanımında birçok yeni işlevden bahsetti, ancak bu iki faydalı işlev sonradan keşfedildi

05 Haziran 2014, Perşembe 15:00
A A

iOS 8'deki yeniliklerin listesi oldukça uzun. Örneğin iOS 8 sayesinde artık telefonumuzu bilgisayarımızdan kontrol edip, SMS gönderebileceğiz. Bunun yanında üçüncü parti klavyelerden faydalanmak, artık mümkün olacak. Apple, bu yeniliklerden tanıtım sırasında bahsetmişti; ancak hiç bahsetmedikleri de var. İşte bunlardan ikisi.

Pil kullanımı uygulaması: Android'de uzun süredir bulunan bu işlev, iPhone'da hangi uygulamaların pilinizi daha çok tükettiğini size gösteriyor. Bu sayede pil ömrü pek de uzun olmayan iPhone'unuzda, buna katkıda bulunan uygulamaları açıkça görebiliyorsunuz.

Ayrı odak ve pozlama: Artık bir nesne için odak ve pozlamayı aynı anda seçmek zorunda değilsiniz. Odak noktasını seçin ve parmağınızı yukarı veya aşağı kaydırarak pozlama oranını kendiniz ayarlayın.

Bu işlevler, henüz tanıtılan iOS 8'in sadece şimdiye dek ortaya çıkan küçük, gizli yeniliklerinden. Zaman içinde Apple'ın eklediği başka küçük ama faydalı özelliklerle karşılaşmamız muhtemel.

Resimlerle: Android 4.4 KitKat'lı cep telefonları!

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.